Aktualizacja konsoli PS3.

Jak szybko i skutecznie przejść przez proces aktualizacji konsoli PlayStation 3. Aktualizacja PS3 z zewnętrznej pamięci masowej, z płyty, czy bezpośredni z menu to proces bardzo prosty i z naszą pomocą w parę minut sam dokonasz tej czynności.

Naprawa PS3 Super slim Poznań

Po co aktualizować konsolę PS3?

Po pierwsze zwiększa się stabilność konsoli, poprzez naprawę błędów które udało się wykryć i zamieścić w aktualizacji. Następnym dobrym powodem jest dostęp do PSN i PlayStation Store. Masz nieaktualne oprogramowanie ? Nie ściągniesz nowego dema nie zagrasz online.

Trzecim dobry powodem są nowe funkcję które wprowadza uaktualnienie. Listę dostępnych zmian zawsze znajdziesz przy ściąganym oprogramowaniu.

Aktualizacja konsoli PS3

Mamy parę możliwości zaktualizowania naszej konsoli, każdy z niżej opisanych sposobów może okazać się przydatny w innych okolicznościach. Tak naprawdę docenisz te możliwości jak PS3 odmówi posłuszeństwa i nie będzie możliwości uruchomienia systemu PS3.

Aktualizacja bezpośrednio z menu konsoli

Aktualizacja możliwa do przeprowadzenia tylko w przypadku prawidłowego działania PS3. Poszukaj „ustawienia” a następnie „aktualizacja systemu”. Z dwóch dostępnych opcji wybierz „aktualizacja przez internet”. Później wystarczy potwierdzać pojawiające się komunikaty.

Aktualizacja z płyty

Tak jak w pierwszym przypadku, aktualizacja możliwa tylko przy działającej poprawnie konsoli. PS3. Całą naszą pracą w tym przypadku jest włożenie nowej płyty (posiadającej nowy plik aktualizacyjny) do napędu konsoli PlayStation 3. Po uruchomieniu gry pojawi się komunikat o dostępnej nowej wersji oprogramowania. Postępuj zgodnie z wyświetlaną treścią.

Aktualizacja za pomocą pendrive (dysku flash USB, pamięci magazynującej USB)

 • Podłącz swoją pamięć do komputera, laptopa. Po wykryci pamięci upewnij się, że pendrive sformatowany jest w systemie plików FAT32. Jeżeli tak jest przejdź niżej, jeżeli jest inaczej dokonaj formatowania pamięci. Sprawdzenia systemu plików na pendrive dokonuje się przechodząc do zakładki „Mój komputer”, „Ten komputer” (uzależnione od posiadanej wersji systemu Windows).
 • Klikamy prawym przyciskiem na naszego pendrive i wybieramy „właściwości”. Szukamy pozycji „system plików”, jeżeli obok znajduje się fraza FAT32, przechodzimy niżej, jeżeli mamy np. NTFS musimy dokonać formatowania. Klikamy ok i ponownie prawym przyciskiem klikamy na naszego pendrive.
  • Wybieramy opcję „formatuj”, interesuje nas druga pozycja „system plików”, rozwijamy dostępne opcje i wybieramy FAT32.
  • Zaznacz „szybkie formatowanie” i czekaj na zakończenie procesu.
 • A co zrobić kiedy nie masz w systemie plików dostępnej opcji FAT32?
  • W takim przypadku z pomocą przychodzi nam program „HP USB Disk Storage Format Tool”. Po ściągnięciu pliku klikamy na niego prawym przyciskiem, wybieramy opcję „uruchom jako administrator”. W zakładce „file system” dajemy FAT32, zaznaczmy „quick format” i klikamy „start”. Gotowe!
 • Wchodzimy w tak przygotowanego pendive i tworzymy nowy folder o nazwie „PS3”.
 • Wewnątrz folderu utwórz kolejny o nazwie „UPDATE” (pamiętaj o drukowanych literach). W tym katalogu zapisz ściągnięty plik aktualizacyjny, w razie potrzeby zmień nazwę pliku na „PS3UPDAT.PUP”. Brawo pendrive przygotowany.

Tak przygotowany nośnik możemy go wykorzystać w dwóch miejscach.

 • Jak konsola działa prawidłowo to odszukaj „ustawienia” a następnie „aktualizacja systemu”. Z dwóch dostępnych opcji wybierz „aktualizacja przez pendrive”. Postępuj zgodnie z pojawiającymi się komunikatami.
 • Jak nie możemy uruchomić menu konsoli i widzisz komunikat z prośbą o włożenie pendrive i aktualizację konsoli.

W przypadku problemów z rozpoznaniem pliku aktualizacji, sprawdź czy nazwa pliku i folderów jest prawidłowa. W przypadku dalszych trudności może to oznaczać jakiś problem z konsolą, zgłoś się do nas pomożemy w naprawie PS3

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.