DualShock 4 czyli pad do PS4

Choć od premiery konsoli PS4 minęło 10 lat, to w dalszym ciągu wiele osób korzysta z możliwości, jakie gwarantuje konsola. Z pewnością jednym z czynników, decydujących nad wyborem właśnie tej konsoli są pady. W kolejnej odsłonie Sony wprowadziło szereg rewolucyjnych zmian, które na zawsze odmieniły zasady gry. Poznaj najistotniejsze ciekawostki, które sprawiły, że DualShock 4 w dalszym ciągu określany jest mianem jednego z najlepszych padów w historii gier wideo.

DS4 pad do PS4

Niezniszczalny DualShock 4

Przez wielu graczy DS4 uważany jest za niezniszczalny. Pad przy odrobinie szczęścia i dbania o niego potrafi bezawaryjnie działać latami. Oczywiście jak każdy sprzęt i ta konstrukcja ma swoje problemy. Najczyściej psuja się analogi, odmawiają posłuszeństwa niektóre guziki, pady przestają się ładować, z czasem wycierają się osłony analogów. W takich sytuacjach zawsze może liczyć na nasz serwis który zajmuje się naprawą padów PS4.

Pierwszy pad z touchpadem

DualShock 4 był pierwszym padem od Sony, który poza przyciskami analogowymi, został wyposażony w funkcjonalnego touchpada. Wiele osób nie korzystało w pełni z możliwości, jakie gwarantowało szerokie okno dotykowe w górnej części DS4. Nie ulega to jednak wątpliwości, że był to zupełnie nowy kierunek rozwoju. Przestronny touchpad, już w 2013 roku umożliwiał sterowanie niektórymi grami poprzez dotykowy interfejs lub określone gesty.

Możliwość obsługi nie tylko PS4

Istotną zaletą padów od Sony jest możliwość połączenia z innymi urządzeniami. DualShock 4 został wyposażony w łączność Bluetooth. To sprawia, że gracze mogą podłączyć swojego pada do komputera, telewizora, do PS3, bądź dowolnego innego urządzenia wyposażonego w łączność Bluetooth. Również sam proces łączenia nie należy do skomplikowanych, w tym celu wystarczy włączyć tryb parowania na kontrolerze oraz wybranym urządzeniu. Gdy powiązanie okaże się skuteczne, wówczas zyskasz możliwość sterowania grą komputerową za pomocą pada.

PS3 z padem DS4

Wygodna gra w trybie wieloosobowym

DualShock 4 był pierwszym oficjalnym kontrolerem od Sony, wyposażonym w port audio mini-jack. Dzięki zastosowaniu złącza, gracze zyskali możliwość podłączenia słuchawek z mikrofonem. Podłączenie zestawu audio umożliwiło komunikację na żywo podczas gry w trybie wieloosobowym. Takie rozwiązanie okazało się szczególnie przydatne podczas prowadzenia gier online, wymagających współpracy.

Co ważne, zestaw słuchawkowy, poza możliwością prowadzenia rozmów na żywo, pozwala również na przechwycenie dźwięków z gry, dzięki czemu nawet podczas nocnych maratonów można się doskonale bawić, nie zakłócając tym samym snu pozostałym domownikom.

DS4 w częściach

Sterowanie ruchem i odtwarzanie dźwięków

Choć pierwsze kontrolery do PS4 powstały jeszcze w 2013 roku, to już wtedy Sony stosowało nowoczesne rozwiązania, które wpływają korzystnie na jakość gry. Każdy DualShock 4 został wyposażony we wbudowany akcelerometr i żyroskop, które umożliwiły sterowanie grą za pomocą ruchów i gestów wykonanych padem. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoliło zwiększyć interaktywność, a przy tym sprawiło, że sterowanie grami stało się jeszcze bardziej naturalne.

Mówiąc o ciekawych funkcjonalnościach DualShock 4 nie można zapomnieć o zastosowaniu wbudowanych głośników. Podczas gry niektóre dźwięki, w tym dialogi i intensywne efekty dźwiękowe wydobywają się bezpośrednio z głośników zainstalowanych w padzie, co dodatkowo poprawia jakość gry, poprzez zapewnienie doznań na najwyższym poziomie.

DualShock 4 bez wątpienia był prawdziwym przełomem, jeśli chodzi o pady do konsoli. Jego doskonałość potwierdza fakt, że jego młodszy brat DualSense w rzeczywistości nie różni się znacząco od jego młodszej wersji. Również po premierze nowej konsoli, pad od PlayStation 4 można z powodzeniem sparować z nową konsolą, w trybie zgodności z grami PS4. W nowym padzie do PS5 wprowadzono zaledwie kilka nowych funkcji i zastosowano nowe technologie, jednak zarówno ogólna konstrukcja, jak i sposób sterowania w obu padach pozostają bliźniacze. Podobne są również usterki. W przypadku wystąpienia problemów warto zlecić nam naprawę padów.  Lepiej jest zainwestować  w naprawę, niż kupić nowy kontroler, jest to zawsze tańsza i ekologiczna opcja.

Najczęściej podrabiany pad na świecie

A to chyba coś znaczy. Pad do PS4 jest najczęściej podrabianym padem na świecie. W sieci można znaleźć setki ofert padów które udają oryginalny produkt. Wielu sprzedawców celowo sprzedaje podróbki łamiąc w ten sposób polskie prawo i oszukując kupujących. Większość naszych klientów nawet nie jest świadomych, że posiadają taką podróbkę i dowiadują się o tym podczas próby naprawy w serwisie. Problem jest spory ponieważ za podróbkę DS4 można zapłacić od 80 zł do nawet 170 zł. Proszę mi uwierzyć, że ten pad nie jest wart złamanego grosza. Ciekawy temat? Przeczytaj obszerniejszy artykuł zamieszczony na naszym blogu a dowiesz się jak rozpoznać podróbkę pada PS4.

NAJNOWSZE WPISY:

Grand Theft Auto VI