GTA6: Wszystko, co wiemy do tej pory

GTA to jedna z najbardziej kultowych serii wideo w historii, która zdobyła uznanie milionów graczy na całym świecie. Każda kolejna wydawana przez Take Two część to wielkie wydarzenie. Po ogromnym sukcesie GTA V, oczekiwania wobec kolejnej odsłony, GTA 6, są ogromne. W tym artykule przyjrzymy się wszystkim informacjom i spekulacjom dotyczącym tego wyczekiwanego tytułu.

Grand Theft Auto VI

Historia serii Grand Theft Auto

Seria Grand Theft Auto zadebiutowała w 1997 roku i od tego czasu przeszła ogromną ewolucję. Każda kolejna cześć wprowadzała nowe mechaniki, większe światy i bardziej skomplikowane fabuły. Mówimy tutaj o takich tytułach jak GTA Vice City Stories w którym miasto Vice City przeszło do legendy serii, czy Grand Theft Auto IV. GTA 5, wydane na początku grudnia 2013 roku, stało się jednym z najlepiej sprzedających się tytułów wszech czasów, dzięki otwartemu światu, trzem głównym bohaterom i rozbudowanemu trybowi online. Generując przychód 800 milionów dolarów (i ponad miliard w trzecim dniu od premiery).

Oczekiwania wobec GTA 6

Oczekiwania wobec GTA 6 są ogromne. Gracze spodziewają się jeszcze większego świata, bardziej złożonej fabuły i innowacyjnych mechanik rozgrywki. Rockstar Games, deweloper serii, znany jest z dbałości o szczegóły i wprowadzania rewolucyjnych zmian w swoich tytułach, co tylko podnosi poprzeczkę dla GTA 6. Myślę, że premiera GTA VI będzie najważniejszym wydarzeniem w historii branży.

Przewidywana fabuła i miejsce akcji

Spekulacje na temat fabuły i miejsca akcji są liczne. Według niektórych źródeł, akcja gry może przenieść nas do Vice City, fikcyjnego odpowiednika Miami, znanego z GTA: Vice City. Kultowe Vice City jest uważane przez dużą rzesze fanów za najlepszą z gier Rockstara. Inne teorie sugerują, że gra będzie miała wiele lokacji, obejmujących kilka miast, a nawet kraje, co byłoby ogromnym krokiem naprzód w porównaniu do poprzednich tytułów. W pierwszym zwiastunie widzimy, że akcja przenosi nas do stanu Leonida, czyli stanu wzorowanego na Florydzie.