Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass? Przewodnik krok po kroku

Jak wyłączyć subskrypcję Xbox Game Pass? Kiedy należy Ci się zwrot środków za jej zakup? Wielu użytkowników konsoli od Microsoftu zadaje sobie podobne pytania. Jeśli jesteś jednym z nich, to świetnie się składa! Przeprowadzimy Cię przez cały proces krok po kroku.

Jak wyłączyć subskrypcję Xbox Game Pass?

Zanim odpowiemy sobie na pytanie jak zrezygnować z subskrypcji Xbox Game Pass, zacznijmy od początku, a dokładnie, o jakiej usłudze mowa. Otóż w ramach abonamentu Xbox Game Pass otrzymujesz dostęp do wielu gier. Jeśli postawisz na wariant Ultimate, możesz oddać się wirtualnej przygodzie na komputerach z Windows 10 i konsoli Xbox One. Ok, wszystko już jasne, ale co zrobisz, kiedy uznasz, że gry zwyczajnie już Ci się znudziły? Masz możliwość zrezygnowania z subskrypcji i za chwilę dowiesz się jak to zrobić krok po kroku. Na tym etapie musisz wiedzieć, że możesz to zrobić w dowolnym momencie. Wystarczy, że wyłączysz płatności cykliczne, a usługa nie będzie się automatycznie przedłużała. Kiedy to zrobisz, będziesz miał dostęp do usługi do końca trwania okresu rozliczeniowego, za który zapłaciłeś.

Proces rezygnacji z subskrypcji Xbox Game Pass

Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass? Pewnie zadajesz sobie podobne pytanie, jeśli z jakichś powodów nie jesteś zadowolony z usługi Microsoftu lub nie korzystasz z niej na tyle często, aby wydawać na nią swoje pieniądze.

Wyłączenie subskrypcji Xbox jest banalnie proste, a cały proces nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.

Jeśli chcesz dokonać anulowania abonamentu za pośrednictwem konsoli, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Kliknij przycisk Xbox, który przekieruje Cię do przewodnika.
  2. Przejdź do sekcji “Profil i system”, a następnie “Ustawienia”. Potem wejdź na swoje konto, gdzie znajdziesz zakładkę “Subskrypcje”.
  3. Kliknij w subskrypcję, którą chcesz anulować. Następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlającymi się na ekranie Twojego urządzenia. W przypadku gdy jesteś uprawniony do zwrotu kosztów subskrypcji, Twoim oczom ukaże się odpowiedni monit.

Z abonamentu Xbox możesz zrezygnować również za pośrednictwem przeglądarki internetowej – zarówno na urządzeniach mobilnych jak i stacjonarnych. Wykonaj następujące kroki:

  1. Zaloguj się na konto Microsoft, dla którego wykupiłeś Xbox Game Pass.
  2. Wejdź w “Usługi i subskrypcje”, znajdź tą, dla której chcesz dokonać anulacji i kliknij przycisk “Zarządzaj”, który znajdziesz po prawej stronie ekranu. W przypadku, gdy jej termin jej ważności się zbliża, zamiast wspomnianego przycisku wyświetli Ci się opcja “Włącz rozliczanie cykliczne”.
  3. Wybierz opcję “Anuluj subskrypcję” i postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta. Jeśli należy Ci się zwrot kosztów, możesz dokonać natychmiastowego wyłączenia subskrypcji ze zwrotem naliczonych kosztów.

Anulowanie subskrypcji Game Pass – co musisz wiedzieć?

Wiesz już, jak zrezygnować z Game Pass. Microsoft wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, ułatwiając cały proces do absolutnego minimum.

Pamiętaj również o tym, że do wykupienia subskrypcji nie zawsze musisz podpinać kartę kredytową czy konto PayPal. Możesz ją opłacić z pomocą kodu lub karty upominkowej. Wtedy usługa wyłączy się automatycznie, kiedy czas ważności środków dobiegnie końca.

Jeśli wykupiłeś subskrypcję Game Pass Ultimate, proces z jej rezygnacji wygląda niemal identycznie, co jest na duży plus.

Kiedy i jak zrezygnować z Game Pass bez dodatkowych opłat?

Anulowanie subskrypcji Game Pass nic Cię nie kosztuje. Możesz z niej zrezygnować w każdej chwili, postępując zgodnie z wcześniejszymi wskazówkami.

Pamiętaj jednak o tym, że w grę wchodzą dwa scenariusze. Pierwszy z nich zakłada rezygnację z abonamentu tuż po jego zakupie, kiedy jeszcze nawet nie zdążyłeś skorzystać z jego funkcjonalności. W tym przypadku musisz liczyć się z natychmiastową odmową dostępu do serwisu, ale jednocześnie kwalifikujesz się do tego, aby odzyskać pieniądze za zakup.

Jeśli jednak korzystasz z Xbox Game Pass, ale nie chcesz jej kontynuować, możesz zrezygnować z dalszego jej odnawiania. Zrobisz to w każdej chwili, a dostęp do serwisu zostanie Ci odebrany wraz z końcem danego okresu rozliczeniowego. Z Twojej karty kredytowej lub konta PayPal podpiętego do konta Microsoft nie zostaną pobrane już żadne środki.

Porady: Jak uniknąć problemów przy anulowaniu subskrypcji Game Pass

Jeśli chcesz, aby anulowanie Game Pass przebiegło bez żadnych kłopotów, dokładnie zapoznaj się z warunkami zakupu usługi. W większości przypadków użytkownicy nie napotykają trudności przy rezygnacji z abonamentu.

Ale co jeśli mimo zakończenia Xbox Game Pass z Twojej karty zostały pobrane środki? Sprawdź, czy opcja płatności nie jest skojarzona z innymi właścicielem konta Microsoft. Możesz także zbadać opłatę na dowolnej posiadanej karcie za pośrednictwem supportu Microsoft.

NAJNOWSZE WPISY:

Game-Box Serwis
Jak podłączyć pada od Xboxa do komputera PC