Brak obrazu PS4 – wymiana gniazda HDMI

Czas naprawy 1-7 dni

⭐⭐⭐⭐⭐ z ponad 436 opinii

Uszkodzone gniazdo HDMI w PS4 to tylko jedna z możliwych przyczyn braku obrazu na TV.  Ważna jest tu rola serwisu, który w prawidłowy sposób zweryfikuje i ustali przyczynę usterki. Bardzo łatwo tutaj o pomyłkę, złą diagnozę i niepotrzebne koszty. Wystarczy tylko wymieniać podstawowe usterki, które również powodują brak obrazu w PS4 takie jak uszkodzony układ APU, uszkodzony układ HDMI, przepalone filtry obrazu, czy nawet dysk twardy. Warto postawić na doświadczony serwis, co na pewno obniży koszty i da 100% pewność poprawie wykonanej ekspertyzy i naprawy.

Konsolę jak zawszę możesz dostarczyć do nas osobiście, skorzystać z paczkomatu InPost lub kuriera.

Koszt usługi: od 250 zł – 200zł

Wymiana gniazda HDMI PS4 na nowe

PS4 brak obrazu na TV

Brak obrazu w PlayStation 4 to usterka która występuje dość często i na którą nie zawsze mamy wpływ. Objaw usterki bardzo łatwy do zaobserwowania. Po uruchomieniu konsola się włącza, ale nie pojawia się obraz na TV. Prawidłowe zdiagnozowanie usterki to już inna sprawa, dlatego ważna jest tutaj czujność i rozsądne podejście. Prawidłowa diagnoza pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów za wymianę sprawnych elementów. W większości przypadków na ekspertyzę potrzebujemy jeden dzień roboczy.

Wymiana gniazda HDMI PS4

Gniazdo HDMI jest bardzo delikatne i łatwo do uszkodzenia. Osoby, które doświadczyły tego typu usterki często przenoszą swoją konsolę między różnymi telewizorami. Wystarczy chwila nieuwagi, wadliwy przewód i gniazdo ulega trwałej usterce. Dotyczy to szczególne konsol, które zostały zakupione w okresie premiery PS4. Dzieje się tak ponieważ stosowane gniazda nie opierały się użytkownikom którzy za wszelką cenę chcieli bardzo mocno docisnąć przewód HDMI.

Uszkodzone gniazdo HDMI w PS4 jest łatwe do zdiagnozowania. Często wystarczy dokładnie obejrzeć port HDMI i na pierwszy rzut oka stwierdzić usterkę. Widzimy uszkodzone, powyginane piny, cofnięcie ich jakby w głąb konsoli. Inne objawy również są łatwe do wychwycenia i od razu zauważalne. Do gniazda HDMI PS4 nie może włożyć kabla lub po włożeniu ewidentnie wystaje w nienaturalny sposób.

Uszkodzone piny w gnieździe HDMI PS4
Wymiana wadliwego portu HDMI PlayStation 4

PS4 wymiana HDMI – Opis naprawy

Dla doświadczonego serwisu jest to naprawa standardowa, powtarzalna i co najważniejsze zawsze skuteczna. Polega na odlutowaniu wadliwego portu HDMI i przylutowaniu nowego. Po wymianie gniazda, poprawność wykonania sprawdzana jest pod mikroskopem.  Przy tym zabiegu zawsze proponujemy wykonanie czyszczenia i co najważniejsze zmiany pasty temoprzewodzącej. Spowoduje to bezproblemową prace sprzętu po naprawie.

Na rynku mamy 3 główne modele PS4. PS4 Fat, PS4, Slim i PS4 Pro w każdym z tych modeli zastosowano inne porty HDMI, znacząco poprawiając ich wytrzymałość. Zmiana portów ma na celu poprawę wcześnie wykrytej wady i danie odbiorcy docelowemu trwalszego produktu. Wymieniając gniazdo HDMI w naszym serwisie, masz pewność, że zawsze otrzymasz port z najnowszej dostępnej serii. Konstrukcja gniazda zmieniła się znacząco ale połączenie z płytą główną nie. Sprawia to, że możliwe jest zamontowanie trwalszego i mocniejszego złącza w Twojej wersji PS4.

Brak obrazu a migająca na niebiesko dioda PS4 (BLOD)

Usterka nie mająca nic wspólnego z linią HDMI ale musiała się tu znaleźć ze względu na docelowy objaw braku obrazu. Blue light od death to sygnalizacja konsoli o wystąpieniu błędu sprzętowego konsoli. Częstym problemem takiego stanu rzeczy jest uszkodzony układ APU, uszkodzenie połączenia APU, wadliwy mostek, pamięć RAM i nie tylko.

W PS4 jest to temat rzeka, ale na pewno nie można tego łączyć z problemami z układem lub gniazdem HDMI.

WLOD (White light od death) – wymiana układu HDMI

Następna z przyczyn braku obrazu w PS4 to uszkodzony układ HDMI. Dla pierwszych dwóch modeli PS4 będzie to Panasonic MN86471A. Układ najczęściej ulega uszkodzeniu podczas przepięcia elektrycznego w sieci, podczas burzy. Niestety, przy odrobienie pecha może też dojść do uszkodzenia z powodu wady układu.

Nazwa usterki WLOD wzięła się tak naprawdę od tego, że PS4 uruchamia się prawidłowo, przechodzi sprawdzenie podzespołów POST i kontrolka konsoli świeci się standardowo na biało. Wszystko tak jak powinno być, tyle że PS4 nie pokazuje obrazu na TV. Co najgorsze nic na to nie mówi, ponieważ z taką samą sytuacją mamy do czynienia przy każdym innym uszkodzeniu związanym z HDMI PS4.

Dla nas to nie nowość i prawidłowo ustalimy przyczynę usterki, dodatkowo wymiana układu HDMI PS4 nie jest najprostszym zadaniem i warto postawić na doświadczoną ekipę.

Układ HDMI MN86471A w PS4 CUH-1004A
Wymiana uszkodzonego układu HDMI w PS4

Wymiana transmitera HDMI PS4 – Opis naprawy

Układ HDMI musi zostać wymieniony na nowy, nie ma innej opcji w przypadku uszkodzenia. Jest to układ lutowany w technologii SMD co oznacza, że trzeba przylutować bardzo dużą ilość małych nóżek. Dla układu HDMI PS4 MN86471A są to 64 nóżki , a sam układ ma wymiary 10×10 minimetrów. Osoba z doświadczeniem poradzi sobie z zadaniem wymiany. Poprawność wlutu sprawdzana jest pod mikroskopem, dlatego po wymianie nie ma miejsca na zwarcie układu. W tym przypadków również będziemy proponować czyszczenie i regeneracja układu chłodzenia dla zapewnienia poprawnych warunków pracy wymienionego układu. Po złożeniu dodatkowo sprawdzamy poprawność wyświetlania obrazu na różnych TV.

PS4 brak sygnału HDMI, a uszkodzone filtry obrazu

Filtry obrazu montowane są między gniazdem a układem HDMI. Uszkodzone filtry będą skutecznie blokować przejście sygnału, więc trzeba sprawdzić ich sprawność. Niestety nigdy się nie zdarza, że uszkodzeniu ulegają tylko te elementy.  Najczęściej uszkodzone filtry idą w parze z uszkodzonym układem HDMI.

PS4 brak obrazu na telewizorze

Poprawna ekspertyza gdy PS4 nie ma obrazu

Konsekwencją omawianych usterek jest zawsze brak obrazu na TV, jego przekłamania, migotanie, czerwone linie. Po włączeniu PS4 możemy zauważyć, że mimo braku obrazu na TV, nasza konsola zachowuje się normalnie. Znaczy to, że dioda sygnalizująca zmienia kolor z niebieskiej na białą, po włożeniu płyty do napędu słyszymy obracanie się płyty, a kontroler DS4 synchronizuje się bezprzewodowo. Jak widać temat braku obrazu w PS4 jest skomplikowany. Co gorsza dla niedoświadczonych serwisów wymiana opisanych elementów nie będzie prosta co dodatkowo może przetworzyć problemów. Trafiają do nas PS4 z uszkodzonymi polami lutowniczymi przy gnieździe lub układzie HDMI . W większości przypadków można jeszcze uratować konsolę, ale zawsze wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Decydując się na serwis wybierz mądrze, po co robić sobie niepotrzebne problemy.

Wymiana gniazda gniazda HDMI w PS4 zaczyna się od 200zł

Koszt wymiany układu HDMI w PS4 zaczyna się od 250zł

Czas oczekiwania uzależniony jest od usterki i terminu w jakim odbywa się naprawa. Staramy się aby naprawy odbywały się do 7 dni, czas ten może się jednak wydłużyć.

W tym wypadku potrzebujemy jedynie konsolę.

Oczywiście, gwarancja od 6 do 12 miesięcy w zależności od usterki.

Naprawiamy konsole z całej Polski, a ty w ten sposób naprawisz swoją konsolę bez wychodzenia z domu. Skorzystaj z formularz i zleć naprawę, następnie spakuj PS4. Zamówimy dla Ciebie darmowego kuriera lub jak wolisz paczkomat InPost. Po naprawie odeślemy PS4 za pobraniem lub jak będzie to dla Ciebie wygodniejsze po wykonanym przelewie. Masz pytania? Napisz lub zadzwoń omówimy szczegóły.

Napraw PS4 z brakiem obrazu w naszym serwisie.

Najczęściej wyróżniane

⭐ Szybka obsługa

⭐ Bezproblemowy kontakt

⭐ Jakość wykonywanych napraw

99%

klientów poleca tę firmę

Recenzje Google


⭐⭐⭐⭐⭐

Właśnie odebrałem swoje ps4 i jestem mega zadowolony nawet dostałem swoją płytę która została w starym napędzie firma w 100% godna polecenia wszystkim szybko i bezproblemowo szacun.

Karol Romański

⭐⭐⭐⭐⭐
Miałem problem z ps4. Od otrzymania diagnozy do naprawy minęło pół dnia. Wszystko teraz działa. Polecam!
Jan Podworny

⭐⭐⭐⭐⭐
Ps4 zostało zabrane z Lublin firmą kurierską. W ciągu 24 godzin ps4 zostało zdiagnozowane i naprawione. Jak najbardziej polecamy!!!
Karolina Szyszkowska

⭐⭐⭐⭐⭐
Witam. Po upadku konsoli ps4, oddaliśmy konsole do serwisu Game-Box. Pomimo, dość dużej odległości- zaryzykowaliśmy. Finalnie, możemy powiedzieć, że to była bardzo dobra decyzja. Konsola zrobiona na Nasza prośbę w ciągu 2 dni i co najważniejsze dotarła równie szybko, cala i działa jeszcze lepiej niż pierwotnie. Gorąco polecam ten serwis.
Justyna Magdalena

⭐⭐⭐⭐⭐
Naprawdę prawilny serwis. Gość zna się na rzeczy. Moja ukochana PS4 przyjechała po tygodniu naprawiona na picuś glancuś. Polecam
Mateusz Kaczmarczyk

PlayStation 4 brak obrazu – porady

W pierwszej kolejności przy wystąpieniu problemu warto zastosować się do poniższych wskazówek. Możliwe, że pomogą rozwiązać problem. Oczywiście zacznij od sprawdzenia wizualnego gniazda HDMI, jeżeli gniazdo uszkodzone jest mechanicznie żadne poniższe porady nie przyniosą efektu.

  1. Wymień przewód HDMI na inny, najlepiej kup nowy. Do testów możesz zakupić najtańszy możliwy przewód.
  2. Wejdź na PS4 w tryb safe mode. W tym trybie konsola uruchamia się w najniższej możliwej rozdzielczości. Sprawdź czy nie masz obrazu, jeżeli się pojawi kliknij 2 opcję „zmień rozdzielczość” i sprawdź efekt. Jak wejść w safe mode dowiesz się z artykułu na naszym blogu.