Głośna praca konsoli PS4

Czyszczenie PS4, czyli głośna praca.

Czas naprawy 1-2 dni

⭐⭐⭐⭐⭐ z ponad 436 opinii

Wymiana pasty termoprzewodzącej na najlepszą na rynku Thermal Grizzly i zmiana termopadów. Właśnie taki zabieg powinien rozwiązać problem głośnej pracy PS4.Cały zabieg jest bardzo bezpieczny, a my dajemy ci gwarancję zadowolenia z usługi. Zaufaj sprawdzonemu serwisowi i nie daj się skusić tańszej ofercie, niższa cena jest zawsze kosztem jakości użytych komponentów. Używamy markowej pasty i termopadów.

Konsolę jak zawszę możesz dostarczyć do nas osobiście, skorzystać z paczkomatu InPost lub kuriera.

Koszt usługi: 250zł – 200 zł

Czyszczenie PS4, czyli rozwiązanie problemu głośnej pracy.

Zauważyłeś, że Twoja PS4 głośno pracuje? Ponadto działa tak głośno, że hałas przeszkadza w cieszeniu się z gry? Nasi klienci hałas ten porównują na przykład do uruchomionego odkurzacza, czy też innych głośnych domowych urządzeń. Wentylator konsoli wchodzi na coraz wyższe obroty, dlatego konsola głośno pracuje. Jednak obiektywnie patrząc na problem należy wspomnieć, że są tytuły, które wyciągają z PS4 „siódme poty” i nawet przy konsoli właśnie wyciągniętej z pudełka zauważamy, że wiatrak chodzi głośniej. Gry na których zaobserwujemy takie zjawisko to na przykład Call of Duty Warzone, Days Gone czy nowy God of War. Takie sytuacje są normalne. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt występowania go tylko w niektórych grach. Przede wszystkim wentylator nie może pracować cały czas na najwyższych obrotach. Podsumowując, jeżeli nasza PS4 głośno pracuje już po kilku minuta po włączeniu gry, powinien być to dla nas poważny sygnał ostrzegawczy.

Innymi słowy głośna praca PS4 nie może mieć charakteru ciągłego. Prawidłowo działający układ chłodzenia kontroluje pracę wentylatora, zmniejszając i zwiększając jego obroty. Ponadto druga kwestia to nasza czujność. Dlatego warto obserwować i słuchać, jeżeli widzisz różnicę w zachowaniu konsoli w perspektywie czasu, musisz reagować. Nie warto bagatelizować problemu, potem będzie już za późno. Czyszczenie konsoli PS4 jest prosty, tanim i bezpiecznym zabiegiem.

 • Stwardniałe pasty termoprzewodzące w PS4
 • Ściana kurzu w zapchanym układzie chłodzenia PS4
 • Wentylator PS4 pokryty grubą warstwą kurzu
Naprawa przegrzewającej się konsoli PS4 RLOD

PS4 Red Line of Death w tłumaczeniu „czerwoną linie śmierci”. Brzmi groźnie prawda?

I w rzeczywistości tak jest, ponieważ jest to sygnalizacja PS4 o przegrzaniu. Najpierw naszym oczom ukaże się komunikat – PS4 jest zbyt nagrzane. Wyłącz PS4 i odczekaj, aż temperatura obniży się. Pojawienie się czerwonej linii na całej długości konsoli, sygnalizuje o przegrzaniu PlayStation 4. Ponadto PS4 automatycznie się wyłączy, żeby zabezpieczyć konsolę przed uszkodzeniem.

Przede wszystkim bardzo mała część użytkowników PS4 zobaczy tą charakterystyczną czerwoną linie, ponieważ system bezpieczeństwa PS4 nie działa zbyt dobrze. Uszkodzenia układów graficznych zdarzają się bardzo często i mamy całą masę pracy z ich wymianą. W takiej sytuacji PS4 wyłącza się zaraz po włączeniu lub sygnalizuje uszkodzenie poprzez miganie diody na niebiesko. Podsumowując, bagatelizowanie głośnej pracy z pewnością doprowadzi do uszkodzenia sprzętu.

Przede wszystkim czyszczenie konsoli PS4, to podstawa konserwacji. Usługa jest stosunkowo tania i nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia PS4. Dlatego jeżeli grasz, a domownicy skarżą się na hałas, to tym bardziej nie masz, na co czekać. Nie jest to normalne zachowanie PS4. Innymi słowy od Ciebie zależy, jak długo konsola będzie działać sprawnie.

Darmowa sprawdzenie i wycenia naprawy. Dostarcz konsole osobiście, skorzystaj z naszego kuriera lub paczkomatu InPost

Czy czyszczenie konsoli PS4 rozwiąże problem głośnej pracy?

Dlaczego tak się dzieje, że konsola głośno chodzi? Jest parę przyczyn takiego zachowania, spróbuje objaśnić problemy, z jakimi mamy do czynienia i jak skutecznie nim zapobiegać. Pierwszy problem to wszechobecny kurz. Właśnie tak błahostka, jak zakurzenie układu chłodzenia jest jedną z przyczyn, poważnych problemów z konsolą PlayStation 4. Dzieje się tak, ponieważ w konsoli cały czas dochodzi do wymiany powietrza. PlayStation za pomocą wentylatora i otworów wentylacyjnych w obudowie konsoli, pobiera powietrze z otoczenia. Następnie powietrze przechodzi przez radiator, powoduje to obniżenie temperatury układu APU i konsoli, następnie gorące powietrze, wypychane jest na zewnątrz sprzętu. Dzięki temu zabiegowi PS4 grzeje się znaczniej mniej.

Konstrukcja PS4 i jej niewielkie rozmiary, wymusiły zmniejszenie układu chłodzenia i pojawienie się nowych problemów dla odbiorców. Po ok roku użytkowania sprzętu, radiator ze względu na swoją konstrukcje zapycha się kurzem. Dzieje się tak, ponieważ żeberka chłodzące są bardzo blisko siebie. Na zdjęciach można zobaczyć, jak „kożuch kurzu” otacza wlot powietrza i skutecznie blokuje swobodny jego przepływ. Rozebranie PS4 na części pierwsze i dokładne czyszczenie układu chłodzenia PS4, daje gwarancję poprawnego działania i uniknięcia kosztownych napraw.

Czyszczenie konsoli PS4 koszt 200 zł. W cenie dodatkowo przeprowadzimy sprawdzenie konsoli przed i po usłudze. Zmienimy pasty termoprzewodzące i termopady.

Przy osobistym dostarczeniu konsoli do serwisu potrzebujemy 1-2 dni robocze. Przy wysyłce konsoli należy do tego doliczyć czas transportu.

Korzystajmy tylko z markowej pasty termoprzewodzącej Thermal Grizzly.

Pasty termoprzewodzące a głośna praca PlayStation 4

Pasty termoprzewodzące i wentylator są jednym z najważniejszych elementów układu chłodzenia w PS4. Zacznijmy jednak od początku,  co to są te pasty i dlaczego są tak ważne.

W każdym tego typu sprzęcie, konsoli, laptopie producent stosuje pasty termoprzewodzące. Nakłada się je między układem chłodzącym, w przypadku PS4 jest to APU (zintegrowany procesor z kartą graficzną) a układem chłodzenia, radiatorem. Pasty termoprzewodzące mają za zadanie wypełnienie szczelin właśnie w tym miejscu. Pasty, po pewnym czasie tracą swoje właściwości termoprzewodzące, właśnie, dlatego regularnie należy je wymieniać. Stwardniałe pasty lub użycie słabej jakości, taniej pasty wpływa na podwyższenie temperatury na układzie graficzny (APU).

Tymczasem powoduje to, iż PS4 głośno chodzi, a z czasem doprowadza do uszkodzenia konsoli. Uszkodzony APU w PlayStation 4 to jedna z poważniejszych i droższych usterek, z jakimi mamy do czynienia w naszym serwisie. Dlatego regularna konserwacja PS4 z znaczący sposób przedłuża jej żywotność.

Przegrzewanie się PS4 w pigułce.

 • Na tym etapie szybko i sprawnie możemy rozwiązać problem głośnej pracy PS4.
 • Czyszczenie konsoli PS4 i konserwacja nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia sprzętu.
 • Bagatelizowanie objawów i dłuższa praca PS4 w takim stanie, doprowadzi do uszkodzenia układu graficznego i wysokich kosztów naprawy.
 • Używamy najlepszej pasty na rynku – Thermal Grizzly Kryonaut.

PS4 głośna praca wentylatora – porady

 • Kurz należy ścierać tak często jak tylko się pojawi. Wilgotną ściereczką przetrzeć samą konsolę i jej otoczenie. Odkurzenie portów USB, napędu oraz w miejscu otworów wentylacyjnych na pewno nie zaszkodzi.
 • Można zaopatrzyć się w specjalne pokrowce, którymi nakrywa się konsole po zakończonej grze.
 • Osłonki na wejścia to również ochrona przed kurzem, należy jednak rozsądnie z nich korzystać. Jeśli nie odczekamy, aż układ chłodzenia spełni swoją funkcję i ochłodzi podzespoły, może to przynieść skutek odwrotny, gdyż ciepłe powietrze nie znajdzie ujścia.
 • Wybierając miejsce dla swojej konsoli warto zapewnić jej odpowiednią ilość wolnej przestrzeni z każdej strony, by swobodnie pobierała powietrze i wypychała ciepły strumień. Cyrkulacja powietrza w PS4 to podstawa sprawnego jej działania. Wszelkie wnęki w meblach czy stawianie czegoś na samym sprzęcie nie jest wskazane. Wszystko to bowiem zakłóca proces chłodzenia i w konsekwencji skutkuje awariami.
 • Jeśli często przenosimy nasz sprzęt w torbie czy plecaku, najlepiej od razu dokupić do niej pokrowiec, który uchroni przed uszkodzeniami oraz dostaniem się niewielkich elementów czy zanieczyszczeń do wnętrza konsoli.
 • Po kilkugodzinnej grze i intensywnym eksploatowaniu PS4, warto chwilę odczekać, przed jej wyłączeniem. Wentylator bowiem musi mieć czas, by schłodzić urządzenie. Ma to ogromny wpływ na uniknięcie przegrzewania konsoli.
 • Dobrym pomysłem są również popularne podkładki antywibracyjne. Pomogą one podnieść konsolę o kilka milimetrów, w celu stworzenia swoistego prześwitu pomiędzy urządzeniem a podłożem. To kolejny sposób na lepszą wentylację i chłodzenie.

Najczęściej wyróżniane

⭐ Szybka obsługa

⭐ Bezproblemowy kontakt

⭐ Jakość wykonywanych napraw

99%

klientów poleca tę firmę

Recenzje Google


⭐⭐⭐⭐⭐

Polecam. Profesjonalne podejście do klienta. Mega szybka realizacja usługi. Rano przed pracą oddawałem konsole do regeneracji układu chłodzenia, a po pracy w ten sam dzień ją odbierałem. Różnica w działaniu sprzętu po wykonaniu tej usługi jest nie do porównania . Przed czyszczeniem konsola coraz częściej pracowała jak ” odrzutowiec”. Po regeneracji CISZA. Nie mogłem uwierzyć że ten zabieg jest taki skuteczny. Ceny bardzo konkurencyjne POLECAM.

Krzysztof Mackowiak


⭐⭐⭐⭐⭐
Usługa czyszczenia głośnej PS4, która przy bardziej wymagających grach niemal wzbijała się w powietrze. Po oddaniu (już na następny dzień) jest cichsza od mojej PS5 i szczerze mówiąc chyba nawet niż gdy sama była nowa. Cena 150zl uważam jak na dzisiejsze czasy bardzo dobra. Pan zza lady raczej milczący ale uprzejmy i profesjonalny, dostałem wydruk o przyjęciu usterki z odnotowaniem numeru seryjnego, nic „na gębę”. Niestety nie było kolejki bo z wielką chęcią jako stary pryk popatrzyłbym dłużej na klimatyczną wystawkę retro sprzętów po lewej stronie od wejścia (ach ten ISS PRO 98). Dziękuję.
loco79PL

⭐⭐⭐⭐⭐
PS4 chodziła głośno jak stary odkurzacz. Po naprawie śmiga cicho jak nowa. Szybka diagnoza i szybka naprawa. Na drugi dzień po oddaniu konsoli do serwisu otrzymałem telefonicznie ekspertyzę oraz wycenę . Cała usługa trwała parę dni, konsole dostarczyłem osobiście do serwisu w czwartek a we wtorek po południu odbierałem naprawioną. Wymiana czujnika temperatury i regeneracja układu chłodzenia. Do naprawy oddałem również pada,w którym zacinał się analog i pozapadały się przyciski. Wymiana analoga i gumek przycisków. Również śmiga jak nowy.
Mikołaj Woźniak

⭐⭐⭐⭐⭐
Wysyłałem PS4, która chodziła już tak głośno, jak odkurzacz. Po naprawie (czyszczenie) cichutka. Bardzo polecam ten serwis. Dziś odebrałem kolejną usługę którą zleciłem Game-Box Serwis. Naprawione 2 dualshock’i. Wszystko znowu sprawne! Do tego świetny kontakt z serwisem!
Marcin K

⭐⭐⭐⭐⭐
Odesłałam konsole ps4 którą podczas pracy głośno pracowała. Teraz wszystko fajnie cichutko pracuje. Polecam
Domi domis