Pad DS4 do PS4

Naprawa DualShock 4

Czas naprawy 1-7 dni

⭐⭐⭐⭐⭐ z ponad 436 opinii

Uszkodzony analog, problem z przyciskami, czy po prostu wymiana uszkodzonych osłon analogów. Nasz serwis usunie wszystkie usterki w DS4. Zapraszam z DualShock 4 do serwisu na bezpłatną ekspertyzę.

Kontroler jak zawszę możesz dostarczyć do nas osobiście, skorzystać z paczkomatu InPost lub kuriera.

Koszt usługi: 50zł – od 15 zł

Naprawa DualShock 4 – Zajmujemy się serwisem padów do PS4. Pomożemy Ci w każdym przypadku. Na miejscu, posiadamy wiele elementów zamiennych, dzięki czemu kompleksowo zajmiemy się naprawą.

Naprawa kontrolerów PS4 w samym centrum Poznania.

DualShock 4 to kolejna generacja kontrolera do jednej z najpopularniejszych konsol na rynku i druga która bezprzewodowo łączy się z konsolą, dzięki technologi bluetooth. Kontroler w porównaniu do poprzedniego DualShock 3 został poddany sporym modyfikacją. Została poprawiona ergonomia i zmniejszona waga, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasowano go do dłoni graczy. Przyciski Start i Select zastąpiły nowe „share” i „options”, dodano panel dotykowy i sporej wielkości diodę, która w miarę potrzeb wyświetla różne kolory, informujące gracza o danych zdarzeniach, czy postępach. Zmianie uległy gałki analogowe i spusty, które stały się jeszcze bardziej precyzyjne i dokładne. Dodano mały głośniczek i wyjście słuchawkowe pozwalające na podłączenie dowolnego zestawu słuchawkowego. Naszym zdaniem wprowadzone zmiany wpłynęły pozytywnie i dały całkiem nowe możliwości. Jedynym minusem o którym warto wspomnieć, jest zmniejszenie czasu pracy akumulatora co zrekompensowano ekspresowym ładowaniem kontrolera.

Na rynku dostępnych jest parę modeli kontrolera, ponieważ Sony na bieżąco wprowadza zmiany w konstrukcji swojego nowego pada.

Naprawa DualShock 4

Najpopularniejszy model to CUH-ZCT1E a zarazem pierwsza konstrukcja która została wydana wraz z PS4. Najsłabszym punktem tego modelu są gumki analoga, które bardzo szybko się ścierają i pękają. Następną częstą usterką w padzie PS4 jest problemem z lewym analogiem, który przestaje poprawnie reagować na nasz ruch. Trzecią często spotykaną usterką, jest problem z zasilaniem, ładowaniem kontrolera który przestaje reagować na podpięty kabel USB. Bardzo częstą przyczyną takiej usterki jest podpięcie DS4 pod ładowarkę np. telefonu komórkowego. Dzieje się tak dlatego, że podpinana ładowarka mimo identycznego złącza micro USB posiada inne parametry ładowania, co doprowadza do spięcia i uszkodzenia kontrolera przez co DualShock 4 nie ładuje się. Naklejka z oznaczeniem prawidłowego napięcia ładowania szybko się ściera, więc dla przypomnienia podajemy poprawne wartości DC 5V – 800mA. Każdą z wymienionych usterek naprawimy i przywrócimy pada do pełnej funkcjonalności.

Wnętrze kontroler DS4

Naprawy kontrolerów PS4 które najczęściej dokonujemy

Kontroler nie ładuje baterii

DS4 po podłączeniu przewodem USB do konsoli PS4 nie sygnalizuje ładowania baterii kontrolera. Kontrolka pada nie podświetla się, ładowanie nie następuje. Możliwe problemy z baterią lub układem elektronicznym odpowiedzialnym za przekazywanie odpowiedniego napięcia do baterii.

Kontroler, nie łączy się bezprzewodowo z konsolą PS4 lub konsola nie wykrywa podłączonego kontrolera poprzez kabel USB

W tym przypadku problemem może być pad lub konsola PS4 w której nastąpiło uszkodzenia układu Wi-Fi/Bluetooth. W pierwszej kolejności warto podpiąć drugi na 100% sprawny kontroler do konsoli.

Uszkodzony mechanicznie jeden z analogów, przycisków R3 lub L3

Jedna z najczęstszych napraw kontrolera PS4 to właśnie wymiana analoga. Najczęstszej zostaje uszkodzony lewy analog i potrzebna jest jego mechaniczna wymiana. Stary analog zostanie odlutowany z płytki kontrolera PS4, a w jego miejsce trafi nowy oryginalny, nowy analog. Wszystko wlutowane jak w nowym DS4.

Uszkodzona gumka na grzybku analoga

Mechaniczne uszkodzenie gumowej osłony analoga, usterka częsta w kontrolerach ps4. W większości przypadków usługa wykonywana na poczekaniu.

Nie zastanawiaj się! Zleć naprawę swojego DualShock 4, a resztę zostaw nam.

Uszkodzony mechanicznie guzik, tiger DualShock – przycisk L1, L2, R1 lub R2

Mechaniczne uszkodzenia samych przycisków lub plastikowej podstawy mocowania przycisków. Po zdiagnozowaniu, szybka wymiana i pad od PS4 jak nowy.

Problem z touchpad (panelem dotykowym) pada PS4

W większości przypadków kontroler zostaje po prostu zalany i w pierwszej kolejności to właśnie touchpad przestaje działać. Posiadamy na stanie nowe części, więc naprawa kontrolera PS4 nie potrwa długo.

Brak reakcji na guzik PS lub podłączenia kabla USB , brak możliwości uruchomienia kontrolera, DualShock 4 nie włącza się

W takim przypadku potrzebne jest rozebranie pada na części pierwsze i sprawdzenie dlaczego DualShock 4 nie działa . Najczęściej problem leży po stronie sekcji zasilania i po ustaleniu usterki i wymianie uszkodzonych układów kontroler wraca do życia.

DualShock 4 problem z ładowaniem
Pad po zalaniu, kontakcie z wodą (płynem)

Tutaj bądźmy szczerzy, może być różnie, dlatego, że jest wiele czynników które o tym decydują. Podstawa to nie uruchamiać pada, nie podłączać go do konsoli PS4 i jak jak szybsze dostarczenie kontrolera do serwisu. Po rozebraniu, wyczyszczeniu i wstępnej diagnozie ocenimy uszkodzenia i możliwość naprawy.

Przyciski kontrolera „wariują”, same się wciskają

Jeżeli nie doszło do zalania kontrolera PS4, to nie będzie problemów z naprawą. Prawdopodobnie będziemy mieli do wymiany taśmę przycisków lub gumki przycisków.

Płytka DualShock 4

Zapraszamy z każdym problemem przez który DualShock 4 nie działa prawidłowo. Bez znaczenia czy kontroler PS4 nie włącza się, nie ładuje baterii czy został uszkodzony mechanicznie. W naszym serwisie naprawa kontrolera PS4 zawsze jest opłacalna. Dostarcz kontroler osobiście lub wyślij go pocztą, przeprowadzimy ekspertyzę i wycenimy naprawę.

Dlaczego my

  • Jesteśmy dokładni
  • Posiadamy dostęp do oryginalnych części Sony
  • Mamy duże doświadczenie

Masz pytania lub po prostu chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas na numer 61 677 00 77