PS4 blod

PS4 BLod – Blue Light of Death

Czas naprawy 1-3 dni

Problem bardzo często występuje z powodu przegrzania konsoli. Dzieje się tak z powodu nagromadzenia kurzu i ograniczenie wentylacji. Game-Box Serwis Konsol przeprowadzi reballing układu APU i usunie usterkę na lata.

Koszt usługi: od 300 zł – 250 zł

Po uruchomieniu PS4 pulsująca niebieska linia lub PS4 nie chce się włączyć.

PS4 BLoD – Ciągłe pulsujące niebieski światło konsoli, PS4 miga na niebiesko przy każdym uruchomieniu.

PlayStation 4 BLoD (Blue Light of Death) bo tak potocznie została nazwana usterka układu APU CXD90026G. Jest to układ który łączy w sobie procesor i kartę graficzną konsoli. Jest to coraz częściej spotykana usterka w konsolach PS4. Objawy bardzo charakterystyczne, brak obrazu na telewizorze i migająca, pulsująca niebieska linia, kontrolka, PS4 miga na niebiesko. Konsola zachowuje się tak przy każdym włączeniu i nieważne jak długo zostanie włączona, PS4 nie chce się włączyć. Z Blue Light of Dead możemy się spotkać w każdym modelu konsoli PS4 i każdej chwili od zakupu sprzętu, chodź niewątpliwie bardziej narażone są konsole kilku letnie w których w odpowiednim czasie nie dokonywano czyszczenia i konserwacji układu chłodzenia.

Przyczyny BLoD w PlayStation 4

To w tej usterce jest najciekawsze, ponieważ różne źródła podają rożne możliwe przyczyny występowania błędu. Nasi klienci najczęściej podają, że usterka pojawiła się po aktualizacji oprogramowania PlayStation 4, podczas grania, gdy konsola nagle się wyłączyła lub po przepięciu w sieci energetycznej. Mamy więc cały wachlarz możliwości, od problemów z oprogramowaniem, przez przegrzanie się układów na płycie głównej, do problemów związanych z zasilaniem PS4. Naszym zdaniem najczęstszą przyczyną występowania w PS4 niebieskie linii jest przegrzanie układu APU w skutek zaniedbania konserwacji konsoli.

PS4 niebieska linia – naprawa

Nasz serwis cały czas podnosi kwalifikację i zdobywa wiedzę na temat tej usterki. Mamy odnotowane sukcesy i możemy pochwalić się bardzo dużą skutecznością w naprawach konsol PS4 z usterką BLoD. W zależności od potrzeby zajmiemy się naprawą lub wymianą zasilacza, naprawimy uszkodzone oprogramowanie, bądź też wymienimy uszkodzony układ graficzny (APU).

Zapobieganie usterki BLoD w PS4

Aby uniknąć w PS4 BLoD podstawą jest konserwacja konsoli i zapobieganie jej przegrzewania. Po raz kolejny dla prawidłowej i bezawaryjnej pracy konsoli potrzebna jest czujność. Jeżeli słyszysz, że Twoja PS4 zaczyna głośniej chodzić, nie ma na co czekać, to jest ten moment i potrzebna jest konserwacja. W naszym serwisie konsola zostanie rozebrana na części pierwsze, przeprowadzimy czyszczenie i co najważniejsze zmienimy pasty termoprzewodzące na układzie APU. Jest to element BGA który odpowiada za generowanie obrazu w PS4, to właśnie on najczęściej ulega przegrzaniu.

PS4 nie chce się włączyć a niebieska linia

Jedną z przyczyn dla których PS4 nie chce się włączyć może być wystąpienie tzw niebieskiej linii, jednak nie jest to jedyna przyczyna takiego stanu rzeczy. W takich przypadkach kiedy nie jesteś pewny co się dzieje z konsolą, warto wysłać PS4 na sprawdzenie i wycenę ewentualnej naprawy. Przyczyn może być wiele ale nasz serwis w odpowiedni sposób zdiagnozuje problem. Sprawdzenie PS4 zawsze jest bezpłatne.

Zapraszam na bezpłatną ekspertyzę i wycenę naprawy konsoli PS4.

Naprawa BLOD PS4

Dlaczego my

  • Posiadamy międzynarodoww certyfikaty IPC-7711 i IPC-7721 Certified IPC Specialist
  • Posiadamy profesjonalny sprzęt
  • Mamy duże doświadczenie
  • Jesteśmy dokładni
  • Nie oszczędzamy na komponentach
Game-Box Serwis ocena google

Masz pytania lub po prostu chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas na numer 61 677 00 77