Lasera z konsoli PS4

PS4 nie czyta płyt

Czas naprawy 1-7 dni

⭐⭐⭐⭐⭐ z ponad 436 opinii

Wymiana lasera w PlayStation 4 na nowy, oryginalny odpowiedni do modelu konsoli. Dodatkowo przeprowadzimy czyszczenie napędu i nasmarujemy prowadnicę lasera PS4.

Konsolę jak zawszę możesz dostarczyć do nas osobiście, skorzystać z paczkomatu InPost lub kuriera.

Koszt usługi: od 300 zł – 220 zł

Konsola PS4 nie czyta płyt, gra nie jest odczytywana przez PS4? Nic straconego, nasz serwis w profesjonalny sposób zajmie się naprawą.

W PS4 wymiana lasera nie musi być droga i czasochłonna. Dodatkowo w łatwy sposób dostarczysz konsolę z każdego miejsca w Polsce.

Problem z odczytywaniem gier w PS4 jest nam bardzo dobrze znany. Nie zawsze odpowiada za to laser PS4, dlatego tak ważne jest doświadczenie serwisu, który w prawidłowy sposób rozpozna usterkę. Ekspertyzę konsoli zawszę mamy bezpłatną, po sprawdzeniu zadecydujesz, co robimy dalej.

Po włożeniu płyty do napędu PS4 nie rozpoznaje dysku

Jeden z problemów, z którym niemal każdy użytkownik PS4 będzie lub miał prędzej czy później do czynienia. W przypadku problemów z laserem PS4 nie odczytuje płyt, gra w prawidłowy sposób zostaje wciągnięta do napędu, lecz konsola jej nie widzi.

Objawy są różne

PS4 nie czyta płyt włożonych do napędu i nie wyświetlać żadnego błędu, komunikatu, a gra nie pojawia się w menu konsoli. W innym przypadku konsola  może podczas grania się zawiesić lub gra się samoczynnie wyłączy. Wtedy może pojawić się błąd CE-30005-8 lub CE-32921-7. Po włożeniu płyty do napędu pojawia się komunikat „Disc read error” , „Nie rozpoznano płyty” lub „nierozpoznany dysk”, czyli PS4 nie rozpoznaje dysku.

PS4 nie wciąga płyt

Najczęstszą przyczyną tego typu problemów, jest uszkodzony laser w napędzie konsoli.

Laser może zostać uszkodzony mechanicznie, podczas upadku PS4 lub ulec naturalnemu zużyciu. O ile w pierwszym przypadku sprawa jest oczywista, to na zużycie lasera mamy bezpośredni wpływ. Dokładnie wpływ ma otoczenie, w jakim znajduje się konsola i tak.

Palisz? Licz się z częstszymi wizytami w serwisie z PlayStation 4.

Dzieje się tak, dlatego, że dym papierosowy osiada na elementach wewnątrz konsoli, w tym wypadku na soczewce i tworzy „barierę” dla wiązki lasera. Laser pracuje na podwyższonych obrotach, co skutkuje jego wcześniejszym zużyciem. Następny dobry powód na rzucenie palenia. W przypadku, kiedy PS4 nie czyta płyt warto zacząć od czyszczenia soczewki lasera.

Kurz, znowu kurz.

Niestety ma decydujący wpływ na żywotność lasera. Podobnie jak dym papierosowy, osiada na elementach lasera i doprowadza do jego szybszego zużycia.

Naturalne zużycie.

Tak po prostu, z biegiem lat laser konsoli PS4 odmówi posłuszeństwa i jest to całkowicie naturalne zjawisko. W takim przypadku, kiedy PS4 nie czyta płyt będzie potrzebna wymiana lasera na nowy.

Nie zastanawiaj się! Zleć wymianę lasera w swojej PS4, a resztę zostaw nam.

Jeżeli nieuszkodzony laser to, co może powodować w PS4 problem z napędem?

Uszkodzona płytka napędu.

Objawy uszkodzonej płytki napędu to zazwyczaj całkowicie „martwy” napęd. PS4 nie wciąga płyty do napędu lub PS4 nie wysuwa płyty z napędu. Nie ma żadnej reakcji po naciśnięciu przycisku „eject”. Płytka napędu jest to bardzo delikatny element PS4 a co najważniejsze sparowany z płytą główną konsoli. Oznacza to, że nie można go tak po prostu wymienić.

Płytka z inne konsol PS4 będzie na pierwszy rzut oka działać, ale po wymianie nie uruchomimy żadnej gry. Przy próbie aktualizacji lub instalacji nowego oprogramowania systemowego zobaczymy komunikat ” Wystąpił błąd (CE-35888-2)”. Na chwilę obecną nie ma możliwości sparowania (połączenia z płytą główną) innej płytki napędu. Nie martw się, sprawa nie jest przegrana, jesteśmy wstanie wymienić uszkodzone elementy zasilające i naprawić napęd Twojej konsoli. W takim przypadku w PS4 wymiana lasera nie będzie potrzebna, warto dobrze zdiagnozować problem.

Uszkodzone elementy napędu.

Spalony silniczek lub uszkodzone, przesunięte zębatki, uszkodzona prowadnica również mogą powodować, że PS4 nie czyta płyt. Uszkodzone rolki (płyta po włożeniu do napędu wsuwana jest jakby na raty) czy pozrywane taśmy napędu. Wszystkie te elementy wymienimy i przywrócimy napęd do pełnej funkcjonalności.

Obce ciało w napędzie PS4.

Gdy Twoja pociecha wsunęła małe zabawki  lub kilka płyt do napędu, nie jest to sprawa stracona. Rozbierzemy konsolę na części pierwsze i usuniemy ciała obce. W przypadku problemów z prawidłową pracą, wymienimy uszkodzone elementy.

Problem z napędem PS4 nie zawsze musi oznaczać konieczność wymiany lasera.  Warto to zweryfikować, aby nie narazić się na dodatkowe koszty. W PS4 wymiana lasera powinna zostać wykonana na oryginalnych częściach, gwarantuje nam to prawidłową i długotrwałą pracę napędu konsoli.

Płytka napędu PS4 BDP-010
Napęd konsoli PlayStation4

Modele laserów występujących w poszczególnych konsolach PS4

 • Laser KES-860A – Konsola PS4, Model CUH-1001A; Płytka napędu BDP-010
 • Laser KES-490A – Konsola PS4, Model CUH-1004A; Data Code 3D; Płytka napędu BDP-020
 • Laser KES-490A – Konsola PS4, Model CUH-1116A; Data Code 4C; Płytka napędu BDP-025
 • Laser KES-495A – Konsola PS4, Model CUH-1200; Brak płytki napędu, elementy parujące przeniesione na płytę główną konsoli
 • Laser KES-490A – Konsola PS4, Model CUH-1216B; Data Code 5C; Brak płytki napędu, elementy parujące przeniesione na płytę główną konsoli
 • Laser KES-496A – Konsola PS4 Slim, Model CUH-2000; Brak płytki napędu, elementy parujące przeniesione na płytę główną konsoli
 • Laser KES-496A – Konsola PS4 Slim, Model CUH-2116A; Data Code 7D; Brak płytki napędu, elementy parujące przeniesione na płytę główną konsoli
 • Laser KES-496A – Konsola PS4 Pro, Model CUH-7016B; Brak płytki napędu, elementy parujące przeniesione na płytę główną konsoli

Dlaczego my

 • Montaż oryginalnego lasera od Sony
 • Jesteśmy dokładni
 • Nie oszczędzamy na komponentach
 • Mamy duże doświadczenie

Masz pytania lub po prostu chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas na numer 61 677 00 77