Xbox 360 Red Ring of Death

Xbox 360 RROD – Pojawienie się czerwonej diody nie zawszę oznacza „śmierć” konsoli.

Xbox 360 Red Ring

Xbox 360 czerwona dioda świecąca ciągłym światłem na włączniku konsoli.

RROD czyli Red Ring of Death jest to sygnalizacja błędu konsoli Xbox 360 informująca użytkownika o wystąpieniu błędu sprzętowego. W tego typów przypadków kiedy występuje RROD konsola pozostaje cały czas uruchomiona ale nie pokazuje obrazu na TV i tak za każdym razem kiedy włączymy konsolę. Niestety nie ma żadnego magicznego sposobu na uruchomienie konsoli w domowych warunkach.  W Xbox 360 Red Ring of Death jest zawsze sygnalizacją uszkodzenia powstałego na płycie głównej ale na tym etapie nie wiadomo jakiego, nieco światła na sprawę może przynieść odczytanie kodu błędu.

Odczytywanie kodów błędów RROD

W momencie kiedy konsola wyświetla błąd RROD mamy możliwość odczytania, sprawdzenia powstałego kodu błędu. Dzięki temu będziemy wiedzieli coś więcej i poznany przyczynę usterki Xbox 360.

Kod błędu RROD odczytujemy w następujący sposób

Jedną ręką naciskami i trzymamy przycisk od synchronizacji, drugą ręką będziemy naciskać przycisk od otwierania tacki napędu. Dokładnie musimy nacisnąć go 4 razy. W ten sposób po każdym naciśnięciu przycisku zobaczymy jak Xbox 360 zapala inną ilość kontrolek dookoła czerwonej diody. Liczymy diody, ponownie naciskamy przycisk od otwierania tacki i tak czterokrotnie. Dzięki temu możemy odczytać kod błędu z poniższej tabeli zamieniając zapalone diody na cyfry.

Zapalone diody odpowiadają cyfrą:

4 zapalone diody – 0

3 zapalone diody – 3

2 zapalone diody – 2

1 zapalona dioda – 1

Xbox 360 Red Ring of Death
Najczęstsze błędy RROD Xbox 360 z jakimi możemy się spotkać

RROD 0100 Xbox 360 Slim

Problem z układem graficznym, przy tym błędzie potrzebny jest reballing układu XCGPU Xbox 360. Wymiana połączenia między płytą główną a układem rozwiązuje problem. Usługa powinna zostać przeprowadzona przez sprawdzony serwis, ponieważ tylko rzetelne wykonanie usługi powoduje trwałe rozwiązanie problemu.

W tym przypadku łatwo oszukać klienta, robi się to poprzez podgrzanie układu a nie jego reballing. Taki zabieg uruchomi konsolę, niestety nie rozwiązuje problemu, po krótkim czasie błąd RROD 0100 powróci. Dodatkowo „serwis” który w ten sposób dokonuje naprawy, poprzez niekontrolowany wzrost  temperatury może doprowadzić do trwałego uszkodzenia płyty głównej. Na tego typu naprawę powinniśmy dostać co najmniej 6 miesięcy gwarancji, krótszy okres powinien dać nam do myślenia.

RROD 0023 Xbox 360 Slim

Problem z zasilaniem układu graficznego (XCGPU). Zaczynamy od sprawdzenia sekcji zasilania układu, po ustaleniu przyczyny potrzebna jest wymiana uszkodzonych elementów.  Błąd 0023 dla doświadczonego serwisu nie powinien stanowić problemu. Po naprawie niezbędne jest czyszczenie układu chłodzenia i zmiana past termoprzewodzących dla zapewniania odpowiedniego chłodzenia konsoli.

Naprawa czerwonej diody Xbox 360

Jak widać na powyższym przykładzie błąd RROD nie zawszę oznacza problemy z XCGPU, bardzo często problem leży po stronie sekcji zasilania i odpowiedniego napięcia przekazywanego do układów.

Po bezpłatnej ekspertyzie w serwisie dokładnie dowiesz się co jest do zrobienia i jaki będzie ewentualny koszt naprawy naprawy Xbox 360 Red Ring of Death.

Dlaczego my

  • Jesteśmy dokładni
  • Nie oszczędzamy na komponentach
  • Mamy duże doświadczenie
  • Posiadamy profesjonalny sprzęt
Game-Box Serwis ocena google

Masz pytania lub po prostu chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas na numer 61 677 00 77