Pad Xbox Series X- wejdź w nowy wymiar rozrywki

Nowa generacja konsol podbiła serca wielu miłośników gamingu na całym świecie. Długo wyczekiwana konsola Xbox Series X, gości w domach wielu, będąc uważania za jedną z najdoskonalszych form nowoczesnej rozrywki. Oprócz zachwytu nad samą konsolą, na szczególną uwagę zasługuje dedykowany dla niej pad. Co warto o nim wiedzieć? Przyjrzyjmy się mu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy! 

Pad do konsoli Xbox Series

Kilka najważniejszych cech pada Xbox Series X

Każdy, kto uwielbia spędzać wiele godzin w towarzystwie swojej konsoli, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że pad to jeden z najważniejszych elementów całego gamingu. To z nim nasze ciało posiada bezpośredni kontakt. Co więcej, to pad i zręczność jego obsługi sprawia, że udaje nam się osiągnąć zamierzone rezultaty w wybranej grze. W związku z tym pad do konsoli Xbox Series X cechuje się ponadprzeciętną wygodą użytkowania. 241 gramowa waga, a więc lekkość i zwinność, to zaledwie początek.

Screen i nagrywanie

W porównaniu do pada dedykowanego dla konsoli Xbox One, w Series X pojawiło się parę nowości. Na pierwszy plan wysuwa się przycisk udostępniania, zlokalizowany na samym środku pada. Dzięki niemu gracz może wykonywać niezwykle szybkie screeny czy nagrywać filmiki z gier. W poprzednich wersjach, by uchwycić wyjątkowy moment w grze, trzeba było nacisnąć przycisk „X” oraz przycisk z logo Xbox. To spore, doceniane udogodnienie w padzie z Series X.

Nowy „krzyżak”

Kolejną, drobną, a w praktyce ogromną modyfikacją w padzie do konsoli Xbox Series X, jest wzmocniona, uproszczona konstrukcja krzyżaka, którego niezwykle często używa się w wielu grach. W przeciwieństwie do poprzednich generacji Xboxowych padów, ten dla Series X jest niezwykle sztywny, upodabniając się do prestiżowych padów Elite. Grając, wystarczy umieścić na nim kciuk i jedynie delikatnie go odchylać.

Wygoda dla Twoich rąk

Pochylając się nad kontrolerem dla Xbox Series X, nie sposób nie dostrzec antypoślizgowego materiału, z którego został wykonany. Tylna część pada, spusty oraz bumpery wykonane zostały z siateczkowego, szorstkiego tworzywa o antypoślizgowych właściwościach. To nowoczesna technologia, dzięki której nawet po kilkunastu godzinach gry, gdy naturalnym procesem jest pocenie naszych rąk, pad nadal doskonale leży w dłoniach. Co więcej, by zapewnić maksymalny komfort dla swoich użytkowników, antypoślizgowa siateczka znalazła się także na wybranych przyciskach, takich jak: RB, RT, LB oraz LT.

Pełna kompatybilność

Pad do konsoli Xbox Series X jest w pełni kompatybilnym z poprzednimi seriami konsol. W praktyce oznacza to, że na unowocześnionym padzie pogramy m.in. na konsoli Xbox One. To doskonałe rozwiązanie, które pozwoli na granie w gronie rodziny i przyjaciół, nawet w licznym gronie.

Niezawodność

Nowy pad od Xbox Series został bardzo staranie zaprojektowany. Wszystko w nim zostało bardzo dobrze dopracowane. Sprawia to, że bardzo rzadko dochodzi w nim do jakiś usterek. Mimo wszystko jak przydarzy się awaria jesteśmy w stanie pomóc z naprawą padów Xbox Series.

Kontroler do konsoli Xbox Series

Najczęstsze usterki padów Xbox Series X

Mimo bardzo dobrej konstrukcji i tutaj zdążyły się potknięcia. Najczęstszy problem z jakimi pady trafiają do serwisu to na pewno analogi. Po czasie ten element się zużywa i zaczynają się klocki, postać sam się porusza, kamera się kręci. Najprościej mówiąc nie da się swobodnie grać. Drugim elementem który często się uszkadza to listwa przycisków LB/RB i stelaż wewnętrzny.  bardzo łatwo o uszkodzenia podczas upadu pada. W każdym z tych przypadków naprawa pada Xbox Series x jest jak najbardziej opłacalna.

Pad dla konsoli Xbox Series X i jego kolor

Pady do konsoli Xbox Series X to nie tylko funkcjonalne narzędzia, dzięki którym możemy grać, wcielać się w postacie w ulubionych tytułach wybranych gier. Podobnie jak sama konsola, tak i pad cechuje się doskonałym, nowoczesnym designem. Wraz z konsolą stanie się jednym z najbardziej efektywnych elementów aranżacji wnętrz naszego domowego zacisza.  By wpisać się w indywidualne upodobania i preferencję szerokiego grona użytkowników, do dyspozycji oddano bogatą, różnorodną gamę kolorystyczną padów. Dla miłośników klasycznych rozwiązań dedykowane są modele w kolorze czerni bądź bieli, bądź wersję biało- czarne. To standard, który zawsze dobrze się prezentuje. Dla osób, które uwielbiają nietuzinkowe rozwiązania, dedykowane są pady cieniowane, wykonane w jednym z niezwykle atrakcyjnych, modnych, niespotykanych kolorów. Na szczególną uwagę zasługuje m.in.: Stellar Shift, Pink Lemonade, Lunar Shift i inne. Dostępne są także modele w odcieniach granatu, limonki, fuksjowego różu czy krwistej czerwieni. Tak bogata gama różnorodnych propozycji pozwala na perfekcyjne dopasowanie do najbardziej rygorystycznych upodobań wielu graczy.

Pad do Xbox Series X

Ciekawostki, czyli czego nie wiedzieliśmy o padzie do Xbox Series X?

Przez miłośników konsol i gamingu, nawet tych, których serca należą do PlayStation, wciąż zaznacza się, że pad do Xbox Series X, to doskonałość w najczystszej formie. Przez wielu porównywany do pada z Xboxa One. Nic dziwnego- już wówczas marce udało stworzyć się doskonałe narzędzie do gry. Nie zabrakło jednak paru nowości.

Jak nazywany jest pad dla konsoli Xbox Series X? Dla miłośników gamingu to po prostu „rogal”. Za jedyny minus padów do konsoli Xbox Series X uważa się konieczność zasilania bateriami AA. Miłośnicy doskonałej, nowoczesnej rozrywki muszą na własną rękę dokupić do pada specjalny, wymienny akumulator. Pad może być użytkowany także przy pomocy kabla USB.

Ciekawostką jest także zmiana działania bumperów, które w ocenie wielu graczy były piętą achillesową padów do Xboxa One. Przede wszystkim klik jest płytszy, a opór zwiększony. Dzięki temu przyciski są twardsze i doskonale wyczuwalne, co bezpośrednio wpływa na jakość gry.

Pad obsługiwany jest zarówno przez protokół Xbox Wireless, jak również przez Bluetootha. To gwarantuje maksymalną sprawność oraz brak opóźnień w działaniu.

Poznaj nowy wymiar nowoczesnej rozrywki i przetestuj pady dla konsoli Xbox Series X. Do dzieła!.

NAJNOWSZE WPISY:

słuchawki do xbox one jakie
xbox game pass jak działa
jaki dysk do Xbox Series S