Jak podłączyć Xbox z telefonem? Podpowiadamy

Czy wiedziałeś, że Xbox możesz połączyć z telefonem? Tak – dzięki tej opcji zyskujesz jeszcze więcej radości z użytkowania konsoli. Co ciekawe, mowa nie tylko o możliwości grania zdalnego w ulubione tytuły. Sprawdź, na co jeszcze możesz liczyć.

Dlaczego warto podłączyć Xbox do telefonu?

Połączenie Xbox z urządzeniem mobilnym pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać potencjał drzemiący w konsoli od Microsoftu. Dzięki temu znacznie zwiększysz swój komfort grania w swoje ulubione tytuły. Co więcej – możesz zachwycać się nimi nawet będąc z dala od głównego urządzenia.

Czy warto podłączyć telefon do Xboxa? Zdecydowanie tak! Aby to zrobić, musisz zainstalować oryginalną aplikację na swoim smartfonie. Co ważne, łatwo ją skonfigurujesz, o czym przekonać się w dalszej części artykułu. Wróćmy jednak do korzyści płynących ze sparowania urządzenia mobilnego z konsolą od amerykańskiego giganta.

Po pierwsze i chyba najważniejsze, za pośrednictwem aplikacji uzyskujesz zdalny dostęp do Twojej biblioteki gier. Musisz jednak wiedzieć, że możesz odpalić tylko te tytuły, które pobrałeś na głównym urządzeniu. W apce możesz jedynie przeszukiwać katalog i zaznaczyć te, które chcesz kupić po powrocie do konsoli.

To jednak nie koniec wachlarzu funkcji, które czekają na Ciebie w aplikacji Xbox. Możesz również tworzyć grupy lub dołączać do tych już powstałych. Oprócz tego korzystaj z opcji szukania nowych znajomych, a to wszystko dzięki możliwości integracji z kontami społecznościowymi. Chwal się postępami w swojej rozgrywce – udostępniaj zawartości gier innym pasjonatom gamingu, a także oglądać ulubione klipy.

Co oprócz tego? Otrzymujesz dostęp do opcji konfiguracji konsoli z poziomu aplikacji. Co więcej – jeśli nie masz pod ręką kontrolera, możesz jej użyć do sterowania zamiast niego. Ponadto zarządzaj ustawieniami przestrzeni dyskowej na Xbox, awatarem gracza, jak również dowiedz się o zbliżających premierach.

Jakie aplikacje są potrzebne do podłączenia Xbox z telefonem?

Potentat daje Ci całe spektrum możliwości, jeśli chodzi o aplikacje. Możesz wybierać w nich do woli. Omówmy pokrótce dwie z nich: 

  • Aplikacja mobilna Xbox – daje Ci ona możliwość skonfigurowania nowych konsol. Masz dostęp do gier zainstalowanych na konsoli z poziomu przenośnego urządzenia. Wystarczy, że skorzystasz z funkcji grania zdalnego. Śmiało rozmawiaj także ze znajomymi, albo użyj aplikacji jako zdalnego pilota do sterowania swoją konsolą. Apkę możesz pobrać zarówno z poziomu systemu iOS, jak i Android. 
  • Aplikacja Xbox Game Pass – nie trzeba raczej przedstawiać subskrybentom. Jest to dla nich support, który pomoże Ci wyszukać i zainstalować nowe gry z poziomu telefonu/tableta czy też innego urządzenia przenośnego wprost na konsoli. Jeśli jesteś posiadaczem Androida, możesz nawet oddać się wirtualnej rozgrywce z poziomu chmury. Rzecz jasna mówimy cały czas o subskrypcji Game Pass. Podobnie jak w przypadku poprzedniej, apkę możesz pobrać zarówno z poziomu systemu iOS, jak i Android.

Krok po kroku: Jak skonfigurować aplikację Xbox na telefonie?

Jak połączyć Xbox z telefonem? To prostsze, niż myślisz. Po pierwsze, musisz pobrać aplikację mobilną ze sklepu Google Play (Android) lub App Store (iOS). Następnie otwórz ją i zaloguj się do swojego konta Microsoft – będzie Ci potrzebny powiązany z nim e-mail. Gotowe!

Jak korzystać z funkcji zdalnego grania na Xbox i telefonie?

Dowiesz się zaraz krok po kroku, jak możesz skorzystać z funkcji zdalnego grania na Xbox i telefonie, to nie jest fizyka kwantowa.

Pierwszy krok, to odpalenie aplikacji Xbox. Następnie musisz wybrać ikonkę Moja biblioteka, a potem pozycję Konsole. Jesteś już w połowie drogi. Dalej, wybierz konsolę z którą chcesz się połączyć. Na koniec kliknij przycisk “Granie zdalne na tym urządzeniu”. Gotowe

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które mogą okazać się bardzo pomocne w trakcie rozgrywek. Po pierwsze, nie zapominaj o tym, aby w trakcie grania często zapisywać rozgrywkę. Powód? Wraz z utratą połączenia z konsolą, możesz również stracić postępy w grze. Musisz również wiedzieć o tym, że zdalna gra przeznaczona jest wyłącznie dla jednej osoby. Dzieje się tak nawet, kiedy skonfigurowałeś łączenie się zdalnie lub lokalnie dla innych graczy.

Najczęstsze problemy z podłączeniem Xbox do telefonu i jak je rozwiązać?

Już wiesz, jak połączyć Xbox One z telefonem, jak również z pozostałymi modelami konsoli od Microsoftu. Co jeśli mimo najszczerszych chęci nie będziesz mógł ich ze sobą sparować?

Na początek upewnij się, że z Twoja konsola działa bez zarzutu. Sprawdź usługi z alertami, rozwiń i odnajdź pozycję “Powiadomienia”. Zaloguj się – wtedy możesz liczyć na komunikaty dotyczące ponownego uruchomienia usługi.

Istnieje szansa, że aplikacja Xbox złapała “laga”. Zakończ jej działanie (menu ostatnio używanych aplikacji) i uruchom ponownie. Jeśli to nie pomoże, spróbuj ponownie uruchomić swój telefon, jak również konsolę. Upewnij się też, że z połączeniem z siecią Wi-Fi jest wszystko w porządku.

NAJNOWSZE WPISY:

Grand Theft Auto VI