Co powinieneś wiedzieć o DualShock 3 z Allegro

Mimo upływu kilku lat od zakończenia produkcji konsoli PlayStation 3 wciąż cieszy się ona zainteresowaniem wśród graczy. Starzy wyjadacze powracają do ulubionych tytułów zaś nowi użytkownicy szukają taniego systemu rozrywki z napędem Blu-ray. O ile konsol na portalach aukcyjnych nie brakuje, tak kontrolery DualShock 3 potrafią przysporzyć zakupowych kłopotów. Oto kilka rzeczy, które warto mieć na uwadze przeglądając popularny serwis aukcyjny Allegro.

Podróbka DualShock 3

Konsola siódmej generacji z racji niskiej ceny potrafi być iście łakomym kąskiem. PS3 w przeciwieństwie do nowszego urządzenia Sony to sprzęt wszechstronnie uzdolniony. Jest to nie tylko najtańszy odtwarzacz filmów Blu-ray, ale i bez problemu możemy odsłuchać format CD Audio oraz inne formaty muzyczne, łącznie z plikami charakteryzującymi się bezstratną jakością. Niestety PS4 i PS5 nie pozwala na tak prostą rzecz. Na koniec należy wspomnieć o ogromnej bibliotece tytułów, gdzie dziś gry kosztują przysłowiowe grosze a nie można jeszcze zapomnieć o możliwości zabawy online w niektóre gry bez konieczności opłacania PS Plus. Utrzymanie konsoli i pada w właściwym stanie technicznym to jednak już zupełnie inna bajka. Wraz z upływem czasu pojawiają się nowe wyzwania, dlatego naprawa padów lub samej konsoli z czasem może okazać się konieczna.

Pad PS3 jak rozpoznać oryginał

Niestety im starsza konsola tym większe prawdopodobieństwo kłopotów wynikających z wieku hardware. Szczególnie należy przyglądać się padą, ponieważ w trakcie życia konsoli to najbardziej eksploatowany element urządzenia. Wtenczas należy decydować się na naprawę lub będziemy szukać zamiennika. Względnie rozejrzymy się za dodatkowym kontrolerem, bowiem zabawa w dwóch graczy na jednym telewizorze to wciąż spory kawałek gamingowego pejzażu minionej generacji. Z racji popularności PlayStation 3 należy jednak uzbroić się w podwójną czujność. Plaga podróbek pada do PS4 jest jeszcze poważniejsza aniżeli w przypadku PS4.

Obecnie w najpopularniejszych sklepach z elektroniką nie kupimy już nowych kontrolerów DualShock 3. Natomiast to, co znajdziemy w sieci – przeważnie na Allegro lub OLX – to głównie podróbki. Możemy spokojnie szacować, że niemal 98% ofert nowych padów stanowią nieoryginalne urządzenia składane w jakiejś szemranej fabryce na obrzeżach chińskiej prowincji. Laikowi będzie tym trudniej rozpoznać podróbkę od oficjalnego sprzętu, ponieważ zewnątrz oba produktu są niemal identyczne. Jeśli chcecie zakupić kontroler wyprodukowany przez Sony należy przede wszystkim rozglądać się wśród ofert sprzętu używanego, ale nawet wtedy nie mamy pełnej pewności co kupujemy. Powstaje jednak zasadnicze pytanie, w który produkt lepiej zainwestować?

Podróbka DualShock 3 kupiona na Allegro

Podrobiona naklejka z numerem seryjnym DualShock 3

Używany oryginał vs. nowa podróbka

Jeśli zastanawiacie się nad reaktywowaniem używanego oryginału DualShock lub zakupem podrobionego zamiennika to odpowiedź na wasz dylemat jest bardzo prosta. Mianowicie najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie pierwszy scenariusz. Inaczej mówiąc podrobiony kontroler nie jest nic warty i szkoda każdej wydanej złotówki na niego. Minusami podróbki będą przede wszystkim tandetne analogii odmawiające posłuszeństwa po bardzo krótkim okresie czasu. Niewiele lepiej wygląda sytuacja spustów oraz pozostałych przycisków.

Jednocześnie trzeba być gotowym na krótki czas pracy na baterii. Większość nie-oryginałów psuje się w przeciągu miesiąca, najczęściej pozostając głuchym na próby uruchomienia, co zmusza do gry z użyciem przewodu. Ponadto nie warto inwestować w naprawę podrobionych DualShock, ponieważ koszt takiej usługi przekracza ich faktyczną wartość. Inaczej jest w przypadku oryginału, tutaj warto zainwestować w naprawę pada PS3 który znowu posłuży nam lata. Inwestując w oryginalny używany kontroler nie musimy obawiać się, aż tak wysokiej ceny – przynajmniej teraz. Trzeci PlayStation to wciąż tani sprzęt, ale z czasem jego wartość kolekcjonerska będzie wzrastać. Szczególnie, jeśli posiadacie jakąś limitowaną edycję. Posiadanie oryginalnych kontrolerów w oczach kolekcjonera z pewnością podniesie wartość całego systemu rozrywki.

Oryginalny DualShock 3

Podróbka DualShock 3

Jak widać podróbka DS3 jest wykonana starannie z zewnątrz i tylko doświadczona osoba jest wstanie rozpoznać ją bez problemu. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie warto ryzykować i wydawać pieniędzy na taki sprzęt. Jakość wykonania jest słaba i bardzo wpływa to na przyjemność gry.

ds4windows aplikacja dla PCGame Box Serwis
Pady PS4 do PC i laptopaGame Box Serwis
Pad PS5 podłączony do PCGame Box Serwis
Pady PS5 podłączone do PS4Game Box Serwis
Xbox One X vs Xbox One S i Xbox One Project ScorpioGame Box Serwis
Pad PS5 DualSense Edge bez tylnej obudowyGame Box Serwis
Jak wyczyścić PS4 Pro i Slim w domuGame Box Serwis
Używana konsola Xbox Series XGame Box Series