Konsola PS3

PS3 YLOD – YELLOW LIGHT OF DEATH

Czas naprawy – Brak możliwości naprawy

Przeprowadzimy reballing układu graficznego i na stałe usuniemy usterkę YLOD PS3. Dodatkowo usługa obejmuje czyszczenie i regenerację układu chłodzenia.

Na chwilę obecną nie naprawiamy PlayStation 3 z usterką YLOD

Profesjonalna naprawa najczęstszej usterki PS3 YLOD

PS3 YLOD spowodowany jest przez poważną awarię sprzętu, który uniemożliwia uruchomienie systemu operacyjnego Playstation 3. Istnieją teorie, że głównymi przyczynami tego typu błędów są: przegrzanie (z powodu kurzu blokującego przepływ powietrza w układzie chłodzenia), awarii dysku, awarii zasilania lub awarii CPU. Z naszego doświadczenia w świadczeniu usług napraw PlayStation 3 wynika, że 90% usterek sprzętowych związanych jest z przegrzaniem konsoli. Jeśli widzisz powiadomienie wyświetlone na ekranie o przegrzanie, natychmiast wyłączyć konsolę i poczekać aż ostygnie, utrzymywanie się wysokiej temperatury przez dłuższy okres, zwiększa szkody wyrządzone elementom wewnętrznych PS3.

Naprawa PS3 Yellow Light Of Death

Graphic Processing Unit (GPU) jest najgorętszą częścią konsoli Playstation 3, ponieważ jest odpowiedzialny za wytwarzania obrazów graficznych na ekranie. Pod wpływem obciążenia elementy pracuje w temperaturze powyżej 70 ° C. GPU jest przylutowane do płyty głównej za pomocą technologii BGA, układ połączony jest ok 1000 maleńkich kulek lutowniczych zapewniające podłączenie i strukturalny mostek pomiędzy komponentem a płytką drukowaną. Odkąd technologia bezołowiowa stał się obowiązkowa w obrębie urządzeń konsumenckich producenci zostali zmuszeni do wdrożenia tego rodzaju lutu do swoich urządzeń. Implementacja ta spowodowała rozmaite problemy ponieważ luty bezołowiowe nie jest tak elastyczna jak luty ołowiowe oraz są podatniejsze na pękanie. Mikro pęknięcia w obrębie połączeń pod GPU powoduje uszkodzenie urządzenia, i pojawienie się błędu sprzętowego PS3 YLOD.

Ten problem jest znany w obrębie społeczności internetowej i serwisów zajmujących się naprawą PlayStation 3. Najlepszym sposobem, naprawy jest użycie profesjonalnego sprzętu do lutowania i wymiana połączenia BGA powodującego awarię. To bardzo ważne, aby wybrać laboratorium posiadające profesjonalny sprzęt do lutowania, ponieważ naprawy tego typu mogą być wykonywane tylko raz, a wykonane nieprawidłowo lub nieprofesjonalnie mogą spowodować trwałe uszkodzenie urządzenia.

Nie zastanawiaj się! Zleć naprawę usterki YLOD swojej konsoli PlayStation 3, a resztę zostaw nam.

PlayStation 3 YLOD

Chcesz uniknąć w PS3 YLOD (żółta lampka śmierci)

Czyść konsolę regularnie

Kurz i wysoka temperatura są wrogiem każdego sprzętu. Zaleca się pełne czyszczenie i zmianę past termoprzewodzących co najmniej raz na 24 miesiące. Pasty odpowiadają za poprawne przenoszenie ciepła z procesora i układu graficznego na radiator. Po pewnym czasie pasty twardnieją i tracą swoje właściwości. Skutkuje to wzrostem temperatury i podwyższonym ryzykiem powstania usterki. W naszym serwisie używamy tylko i wyłącznie legendarnej pasty Arctic MX-2. W swoim składzie zawiera sproszkowane srebro o czystości na poziomie 99,9%. Co czyni ją jedną z najlepszych na rynku, dzięki temu mamy pewność że konsola Cię nie zawiedzie i nie dojdzie do przegrzania układów. Taki zabieg jest relatywnie tani i szybki do wykonania.

Daj swojej konsoli odetchnąć pełną piersią.

Nie trzymaj jej w ciasnej półce pod telewizorem. Musisz jej zapewnić przestrzeń do poprawnej cyrkulacji powietrza. Kiepskim pomysłem jest też trzymanie PS3, w pobliżu innego sprzętu RTV (amplituner, dekoder…).

Nie wyłączaj konsoli zaraz po zakończeniu gry.

Po dłuższym graniu, szczególnie kiedy zauważysz, że konsola chodzi o wiele głośniej niż na początku, pozostaw włączony sprzęt na około 5 minut w obrębie XMB (menu konsoli). Ten czas wystarczy, aby konsola wydmuchała gorące powietrze do otoczenia i obniżyła temperaturę na procesorze i układzie graficznym. Taki niewielki zabieg, przedłuży żywotność twojej PS3.

Dlaczego my

  • Posiadamy międzynarodoww certyfikaty IPC-7711 i IPC-7721 Certified IPC Specialist
  • Działamy na profesjonalnym sprzęcie
  • Nie oszczędzamy na komponentach
  • Mamy duże doświadczenie YLOD w PlayStation 3
  • Jesteśmy dokładni

Masz pytania lub po prostu chcesz porozmawiać? Zadzwoń do nas na numer 61 677 00 77