Xbox One vs Xbox One S - konsola Xbox One S

Xbox One vs Xbox One S – Którą wersję wybrać?

Dyskusje na temat wyższości PlayStation nad Xbox-ami zapewne będą trwać jeszcze długo. Każda ze stron ma tutaj mocne argumenty i zapewne obu przeciwnych stanowisk można logicznie bronić. Dzisiaj jednak skupimy się tylko i wyłącznie na konsolach od Microsoftu. Jak wiadomo, do tej pory amerykański producent wypuścił trzy główne wersje swojej maszyny: Xbox 360, znacznie mocniejszy Xbox One i najnowszą generacje Xbox Series. Pierwszy z modeli jest nadal smakowitym kąskiem, ze wglądu na Kinect i tanie gry. Z Xbox One jest podobnie i z dużą dozą pewności nie zmieni się to w przeciągu co najmniej kilku lat. Poniżej prezentujemy krótkich poradnik dedykowany wszystkim tym, którzy zastanawiają się zakupem konsoli Xbox One lub wymianą na Xbox One S. Zakup Xbox One jest to cały czas dobrym pomysłem, ponieważ biblioteka gier na te konsolę jest ogromna a czy wymiana między tymi modelami ma sens?

Xbox One czy Xbox One S czyli początek przygody

Xbox One i Xbox One S to modele 8 generacji konsol Microsoftu. Swego czasu był to naprawdę nowoczesny sprzęt. Obecnie jednak konsoli Xbox i Xbox One S nie uświadczymy w standardowej sprzedaży. Możemy za to zawsze zdecydować się na zakup używanej, chociaż i tutaj nie aż tak łatwo trafić na dobrą ofertę. W każdym razie rzucę trochę światła na te dwa modele i podpowiem w co warto zainwestować.

Problemy technicznie Xbox One vs Xbox One S

Sprawdźmy która konsola pod tym względem prezentuje się lepiej. Czy któryś z modeli jest mniej awaryjny? Spojrzymy na to okiem serwisanta. Do dzieła, oto najczęstsze problemy w tych modelach!

Xbox One

 • Problemy z zasilaniem i zasilaczem zewnętrznym. Bardzo częsta przypadłość tych modeli. Dodatkowo przy tego typu awarii trzeba postawić na oryginalny, droższy zasilacz. Chińskie zamienniki są głośne i jeszcze bardziej awaryjne.
 • W Xbox One problem z uruchomieniem jest częstym widokiem. Konsola nie uruchamia systemu lub wyświetla błędy E100. Często za ten problem odpowiada dysk twardy który w tych modelach może miej już przepracowane parę tysięcy godzin.

Xbox One S

 • Xbox One brak obrazu po uruchomieniu. Bardzo często wstępująca usterka za którą w większości przypadków odpowiada układ HDMI.
 • Problemy z zasilaniem i zasilaczem wewnętrznym
 • Również problemy z dyskiem i błędy E100
 • Xbox One nie czyta płyt to następny częsty problem który możemy zaobserwować w tych modelach.

Jak widać obie konsolę są bardziej do siebie podobne niż by mogło się wydawać. Dlatego pod tym względem ciężko wskazać faworyta.

Xbox One czy Xbox One S - tył Xbox One S

Zalety pierwszej wersji Xbox One?

Oczywiście, cena: używany sprzęt uda się nam nabyć nawet za naprawdę już małe pieniądze. Co więcej, to właśnie pierwszy z nowych Xboxów jako jedyny może oferuje możliwość bezpośredniego podłączenia Kinect. Wszystkie inne modele potrzebują płatnej (ok 250 zł) przejściówki z zasilaczem. Wszystkie gier przeznaczonych na konsolę Xbox One bez większych problemów „odpalą” na najstarszej wersji jedynki. Jak nie jesteśmy maniakami, na prawdę nie znajdziemy różnicy między dostępnymi modelami.

Konsola jest tak samo podatna na awarie jak jej starsze odpowiedniki. Było to często zgłaszane przez graczy jeszcze w czasach, kiedy pierwotny Xbox One dopiero debiutował. Dodatkowym problemem będzie to, że, o ile uda się nam nabyć tę wersję Xbox, będzie to oczywiście sprzęt używany. Co za tym idzie może w nie najlepszym stanie. Dlatego jeżeli myślisz o używce, zajrzyj do naszego poradnika który ułatwi Ci zakup używanego Xbox One.

Parametry Xbox One:

 • Procesor: AMD Jaguar 8 rdzeni, taktowanie zegara 1,6 GHz, pamięć RAM 8 GB DDR3
 • Układ graficzny: wydajność a poziomie 1,2 TFLOPS
 • Dysk twardy: 500 GB, w wersjach limitowanych 1TB
Xbox One czy Xbox-One S - konsola Xbox One pierwszy model

Xbox One S, czyli ten sam model w wersji slim. Czy na pewno?

Premiera serii S konsoli Xbox była poważnym wydarzeniem. Obecnie wersja ta jest uznawana za coś w rodzaju ogniwa pośredniego pomiędzy nieco trącącym już myszką pierwszym Xbox One a najbardziej nowoczesną wersją X.

Rzecz jasna, gracze najczęściej zastawiają się, jaka właściwie będzie różnica w graniu na wersji S w porównaniu z ultranowoczesną wersją X? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak zadaniem łatwym. Na poziomie czysto teoretycznym wersje S oraz X różnią się, i to potężnie. Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku, że każda gra na wersji X będzie prezentować się o niebo lepiej, niż na znacznie tańszej „esce”.

Parametry dla Xbox S prezentują się następująco:

 • Procesor: AMD Jaguar wyposażony w 8 rdzeni, taktowanie zegara na poziomie 1,75 GHz oraz pamięć RAM 8 GB w standardzie DDR3
 • Układ graficzny: wydajność a poziomie 1,40 TFLOPS
 • Dysk twardy: 500 GB, 1 TB lub 2 TB w zależności od modelu

Jak widać, sama specyfikacja niewiele różni się od Xbox One. Warto zwrócić uwagę , że Xbox One S wspiera HDR, jest to coś czego zabrakło w pierwszej wersji Xbox One.

Dostępne porty w konsoli Xbox One

Zalety Xbox One S

Z pewnością również cena: polując na używaną konsolę możemy kupić ją niewiele drożej od pierwszego modelu Xbox. Mimo wszystko otrzymujemy młodszy sprzęt. Większość gier wygląda naprawdę ładnie, a niektóre, jak Red Dead Redemption 2 wręcz świetnie. Co więcej, nie należy się nastawiać, że każdy tytuł na wersji X będzie wyglądać o wiele lepiej, niż na wersji S. W praktyce wiele bowiem zależy tutaj po prostu od samej gry. Różnice są najbardziej widoczne w ekskluzywnych tytułach Microsoftu, zwłaszcza tych, które są już pisane pod wersję X. W wielu innych wypadkach różnica w grafice nie będzie jednak aż tak duża. Zobacz jak wypada mocniejszy model i czy inwestycja w niego nie będzie najlepszym wyjściem. Używane sztuki można już kupić w naprawdę w fajnych cenach. Przeczytasz o tym w nowszym wpisie Xbox One X vs Xbox One S.

Czy warto zmienić konsolę Xbox One na Xbox One S ?

Moim zdanie odpowiedz nasuwa się sama, widzę to tak. Jeśli myślisz w kategorii zmiany sprzętu na mocniejszy to uważam, że nie tędy droga. W takim przypadku powinieneś zainteresować się najmocniejszym modelem Xbox One X. Tylko ten model, spełni Twoje oczekiwania. Jest taka mała różnica między tymi modelami, że nie widzę sensu zmiany.  Jak mocno będziesz chciał mieć białą konsolę to pamiętaj o Kinect i o dodatkowym wydatku na przejściówkę. Inaczej wygląda sytuacja zakupu nowej konsoli w sytuacji w której nie masz Xbox One w domu. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem to koniecznie wybierz Xbox One S. Jest to młodsza konsola i na pewno dłużej Ci posłuży.

NAJNOWSZE WPISY:

słuchawki do xbox one jakie
xbox game pass jak działa
jaki dysk do Xbox Series S