Kupujemy używaną PS5

PS5 to niezwykle popularne urządzenia, które cieszą się wieloma pozytywnymi recenzjami. Niestety, zakup nowej konsoli może być sporym obciążeniem finansowym, co sprawia, że nie każdy może sobie na niego pozwolić. Aby zredukować koszty związane z zakupem nowego sprzętu, sporo osób decyduje się na sięgnięcie po używaną konsolę. Warto jednak mieć na uwadze, że zakup taki może być obarczony pewnym ryzykiem. Dlatego też należy wiedzieć, na jakie czynniki zwrócić uwagę przed zakupu. Kto chciałby szukać serwisu chwilę po jej podłączeniu PS5 pod TV? Game Box Serwis podpowie jak tego uniknąć!

Na co zwrócić uwagę, kupując używane PS5?

Jeżeli decydujesz się na zakup używanego PS5, to głównym aspektem, na który zwracasz uwagę, jest zapewne cena. Należy jednak mieć na względzie to, że kupno produktu w niskiej cenie nie zawsze będzie równoznaczne z podjęciem dobrej decyzji. Dlatego też cena nie może być jedynym czynnikiem uwzględnianym w trakcie wybierania odpowiedniej używanej konsoli PS5. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby przed przekazaniem pieniędzy sprzedawcy dokładnie sprawdzić stan urządzenia i upewnić się, iż nie posiada ono żadnych poważnych defektów, uniemożliwiających jego prawidłowe działanie. Oznacza to, że należy sprawdzić nie tylko stan wizualny, ale również techniczny całej konsoli. Warto pamiętać o tym, aby kupując używaną PS5, unikać dokonywania zakupów przez Internet od nieznanych osób. W przypadku używanego sprzętu bardzo istotny jest bowiem odbiór osobisty, który umożliwi oglądnięcie PS5 na żywo.

Zakup używanego PS5 – co sprawdzić w pierwszej kolejności?

Jeśli masz w rękach używaną konsolę PS5, to zacznij od sprawdzenia plomby gwarancyjnej. Jeżeli będzie ona w optymalnym stanie, to będziesz miał pewność, że konsola nie była otwierana. Wiele osób może bagatelizować znaczenie plomby gwarancyjnej, aczkolwiek jest to gigantyczny błąd. Stanowi ona bowiem dowód, iż PS5 nie było naprawiane, a jego ogólny stan jest pozytywny. Po sprawdzeniu plomby gwarancyjnej można przejść do oględzin stanu wizualnego. Jeśli zależy Ci na tym, aby używana konsola podziałała jeszcze co najmniej kilka lat, to staraj się unikać kupowania urządzeń, które posiadają widoczne zarysowania oraz poważne zabrudzenia. Oczywiście, konsola pod wpływem długiego użytkowania może ulec lekkim zniszczeniom i nie muszą one przyczyniać się do zrezygnowania z zakupu, jednak w miarę możliwości staraj się wybierać produkty, które są w przyzwoitym stanie. Analizując stan wizualny używanego PS5, szczególną uwagę skoncentruj na tym, czy nie widzisz ukruszonych narożników obudowy. Podczas kontaktu ze sprzedawcą warto zapytać o to, czy konsola nie zaliczyła w przeszłości poważnych upadków. Mogą one bowiem sprawiać, że żywotność urządzenia będzie znacznie skrócona.

Uszkodzona plomba gwarancyjna PS5

Napęd i laser – kluczowe elementy używanego PS5

Podczas sprawdzania kondycji używanej konsoli należy szczególnie mocno skupić się na napędzie. Jest on bardzo ważną częścią urządzenia, która determinuje jego ogólną jakość. Przy zakupie używanego PS5 koniecznie trzeba sprawdzić rolki napędu. Dlatego też warto podłączyć PS5 do prądu i spróbować uruchomić na nim jakąkolwiek grę. Do włączonej konsoli należy włożyć płytę i sprawdzić, czy wsuwa się ona płynnie i bez niechcianych opóźnień. Jeżeli płyta wsuwa się podejrzanie wolno winę za ten stan rzeczy ponoszą rolki napędu. Oczywiście, możliwe jest kupno PS5 z takim problemem, jednak wówczas konieczna będzie naprawa. Napęd w tym stanie może w krótkim czasie  odmówić posłuszeństwa więc nie warto ryzykować.

Bardzo ważnym czynnikiem podczas kupowania używanej konsoli jest także laser. Każda osoba orientująca się choć trochę w świecie technologicznym zapewne zdaje sobie sprawę z tego, że jest to jeden z najważniejszych elementów umożliwiających właściwe działanie całego PS5.Wiele ludzi sądzi, że sprawdzenie stanu lasera jest możliwe dopiero po rozebraniu konsoli, jednak nie jest to zgodne z prawdą. Test sprawności lasera można bowiem wykonać, wkładając płytę do napędu i słuchając, czy wszystko działa zgodnie z planem. Jeżeli laser nie posiada żadnych uszkodzeń, to podczas działania konsoli powinieneś usłyszeć ciągły i płynny dźwięk. Jeżeli natomiast jest on szarpany, to wiele wskazuje na to, że kondycja konsoli jest co najmniej kiepska. O uszkodzeniu lasera może także świadczyć fakt, że urządzenie nie czyta płyt, w efekcie czego niemożliwe jest granie na nim. W takim przypadku potrzebny będzie serwis PS5.

Używana PS5

Głośna praca używanego PS5 – co warto wiedzieć?

Istotnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania używanej konsoli, jest głośność jej działania. Choć wiele osób nie zwraca na nią uwagi, to jest ona głównym czynnikiem umożliwiającym ocenienie ogólnego stanu konsoli. Aby zrobić test urządzenia, należy odpalić grę o wysokich wymaganiach i sprawdzać, jak zachowuje się konsola. Urządzenie, a przede wszystkim jego wentylator, powinno działać relatywnie cicho. Jeżeli zauważasz spory hałas, to niewykluczone, że PS5 jest zabrudzone kurzem i wymaga dokładnego wyczyszczenia. Głośno działająca konsola może nie tylko wzbudzać dyskomfort, ale także skutkować przegrzewaniem się całego urządzenia. Jeżeli więc nie chcesz dopuścić do zniszczenia układu graficznego, to staraj się kupować sprzęt, który działa możliwie jak najciszej.

Otwory wentylacyjne używanej konsoli PS5

Używany pad PS5 – co uwzględnić?

Podczas kupowania używanej konsoli PS5 bardzo ważna jest także kondycja pada. To on w głównej mierze determinuje doznania płynące z gry, dlatego warto zadbać o to, aby działał prawidłowo i nie posiadał żadnych poważniejszych uszkodzeń. Aby nie natknąć się na nieuczciwego sprzedawcę, koniecznie samodzielnie sprawdź stan techniczny analogów. Ich kondycję najlepiej zweryfikować bezpośrednio podczas gry – dzięki temu dowiesz się, czy działają one w należyty sposób. Jeżeli pad posiada popękane gumki, to pamiętaj, aby po dokonanym zakupie wymienić je na nowe. Nowe gumki są naprawdę tanie, a ponadto sprawią, że korzystanie z pada będzie znacznie przyjemniejsze. Sprawdzając stan pada PS5, skup się jednak przede wszystkim na tym, czy działa on prawidłowo. Potencjalne zabrudzenia czy rysy można bowiem dość prosto usunąć i jeśli kontroler nie ma żadnych większych wad, to śmiało możesz zdecydować się na zakup używanego sprzętu.

Uszkodzone osłony analogów używanego pada PS5 DualSense

PS5 – naprawiać czy kupić używane?

Jeżeli zastanawiasz się, czy zakup używanego PS5 będzie dobrym wyborem, to musisz wiedzieć, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Używane urządzenia są rekomendowane dla osób, które szukają sposobu na oszczędność finansową. Jeżeli chcesz zaoszczędzić jak najwięcej gotówki, to zakup używanej konsoli będzie dobrą opcją. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby przywrócić urządzenie do optymalnego stanu, to lepszym wariantem będzie oddanie go do naprawy – w zależności od uszkodzeń, może ona jednak okazać się dość kosztowna. W przypadku, gdy zdecydujesz się na zakup używanego urządzenia, pamiętaj o tym, aby dokładnie sprawdzić jego kondycję. Sprzęt z poważnymi wadami może bowiem okazać się zawodny i awaryjny, Najlepiej wybierać używane PS5 od zaufanych sprzedawców bądź znajomych – dzięki temu zredukujesz ryzyko nietrafionego zakupu. Jeżeli jednak jesteś przywiązany do swojego dotychczas posiadanego urządzenia i nie chcesz się z nim żegnać, to rozważ naprawę i oddanie go w ręce profesjonalistów.

NAJNOWSZE WPISY:

słuchawki do xbox one jakie
xbox game pass jak działa
jaki dysk do Xbox Series S