Kupujemy używaną konsole

Myśląc o konsoli swoich marzeń często decydujemy się na zakup używanej konsoli. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. W tym artykule postaram się przeprowadzić Cię przez ten proces bezboleśnie. Pokaże jak mądrze wybrać ofertę, jakich używanych konsol unikać i na koniec, gdzie bezpiecznie dokonać zakupu. Zapraszam do lektury.

Używana konsola PlayStation 5 i PlayStation 4 z OLX

Jak bezpiecznie kupić używaną konsolę?

W pierwszej kolejności daj sobie na to szansę. Pomyśl o tym jak o zakupie samochodu czy kiedykolwiek zdecydował byś się na zakup używanego samochodu wysyłkowo? Wiem, że to niemożliwe, ale jak by była taka możliwość i tak pewnie byś tego nie zrobił. Dlaczego? Ponieważ jest to duże ryzyko. Przed zakupem samochodu chcesz się nim przejechać, obejrzeć, dotknąć. Rozumiem też, że zakup konsoli to dużo mniejszy wydatek niż zakup auta, ale nie zmienia to faktu, że zawsze warto dbać o swój portfel.

Przemyśl czy zakup wysyłkowy używanej konsoli to dobry pomysł. Łatwo tutaj o problemy zwłaszcza, że zakupu często dokonujemy od osoby prywatnej która może ponaginać fakty. Przez co otrzymana konsol może odbiegać od tej opisanej w ofercie. Wyegzekwowanie czegokolwiek od takiej osoby może okazać się skaranie trudnie lub po prostu niemożliwe. Dlatego dochodzimy do pierwszej bardzo istotnej kwestii. Decydując się na zakup używanej konsoli nie rób tego wysyłkowo.

Tylko odbiór osobisty pozwoli Ci sprawdzić konsolę przed zapłatą. Takie rozwiązanie może uchronić Twoje pieniądze i pozwoli dokonać bezpiecznego zakupu. Prosta zasada, która pozwoli zaoszczędzić na 100% masę pieniędzy. Dodatkowo jak masz do nas blisko możemy pomóc w ocenie konsoli, którą zamierasz kupić. Nasz serwis konsol w Poznaniu sprawdzi sprzęt i oceni jego stan techniczny.

Na naszym blogu znajdziesz poradniki dedykowane konkretnym konsolą. Dzięki temu będziesz wiedział na co zwrócić uwagę i jak na miejscu łatwo sprawdzić używaną konsolę:

Używane konsole z OLX z przesyłką

Wysyłkowy zakup używanej konsoli a programy ochrony kupujących

Warto mieć w tyle głowy, że bardzo promowane przez dużych graczy na rynku programy ochrony kupujących często mogą być niewystarczającą ochroną. Otrzymując wadliwy, uszkodzony towar kupiony od osoby prywatnej będziemy zdani tylko na siebie i na wole sprzedawcy. Sytuacja zmienia się, gdy sprzedawcą jest firmą, która powinna udzielić gwarancji. W takiej sytuacji cały zakup staje się dużo bardziej bezpieczny. Warto o tym pamiętać i decydując się zakup używanej konsoli przez Internet postawić na sprawdzoną firmę. Słowo sprawdzona jest tutaj kluczowe, poświęć chwilę i przeczytaj parę komentarzy, sprawdź parę ostatnich. Może trafisz na coś ciekawego i będziesz mógł przeczytać, jak firma rozwiązuje trudne sytuacje.

Używana konsola PS5 z OLX

Odbiór osobisty gwarantem dobrego zakupu używanej konsoli

Właśnie tak! Poszukaj fajnej okazji w swojej okolicy. Przeczytaj uważnie ofertę, obejrzy dokładnie zdjęcia. Zwróć uwagę na stan wizualny konsoli. Widzisz na zdjęciach, że konsol jest brudna, zakurzona i poobijana? Na pewno nie chcesz kupić takiej konsoli. Świadczy to od razu o braku szacunku do sprzętu. Takie konsolę nie będą dobrym zakupem. Wybierz sprzęt czysty, zadbany może nawet ciut droższy ale takie podejście pozwoli zaoszczędzić pieniądze i nerwy.

Odbiór osobisty daje szanse sprawdzić czy używana konsola rzeczywiście jest w takim stanie jak zostało to opisane. Dodatkowo na naszą prośbę możemy ją sprawdzić u sprzedającego, zawsze tak robię. Poświęcone 5 minut i wiemy czy robimy dobry interes.

Wybieramy najtańszą używaną konsolę

Jest to pierwszy i największy błąd jaki możemy popełnić. Liczymy na okazję i szukamy najtańszych ofert a jest to złudne. Nie twierdzę, że nie da się trafić tam na perełkę, bo pewnie jest na to szansa, ale czy na pewno warto ryzykować. Życie i moje doświadczenie pokazuje, że prawdopodobieństwo to jest bardzo małe a dodatkowo możemy zostać oszukani. Sam pamiętam sytuacje którą przeżyłem chwilę po premierze PS4 w Polsce. Usilnie szukałem używanej PS4 na OLX w niskiej cenie i oczywiście znalazłem okazje. PS4 z 4 grami i dodatkowym padem DualShock 4 w rewelacyjnej kwocie. Pomyślałem, że los się do mnie uśmiechnął. Nadmienię, że były to czasy, gdzie na OLX nie było programu ochrony kupujących.

Zadzwoniłem do sprzedawcy omówiłem szczegóły, a że dzieliła nas odległość ok 600 kilometrów wpłaciłem pieniądze na jego konto. Nagle kontakt się urwał, konsola nie dotarła, pieniądze przepadły. Sprawę oczywiście zgłosiłem na policję, zakup okazał się na „słupa” z Warszawy. Nie była to pierwsza taka sytuacja, więc trafił do więzienia, pieniądze jednak nie odzyskałem… Jedyne co to wyciągnąłem wnioski z tej trudnej lekcji i więcej nigdy nie dałem się oszukać zawsze coś :)

Pamiętaj, że lepiej uczyć się na cudzych błędach. Okazje często kończą się jakimś oszustwem… większym czy mniejszym, ale przeważnie jest coś nie tak. Zastanów się dwa razy czy masz ochotę na problemy.

Udany zakup używanej konsoli

Udany zakup używanej konsoli leży w naszych rękach. To od nas zależy czy damy się ponieść emocją i wybierzemy ryzykowną opcję. Polecam bardziej roztropne podejście i nie kierowanie się emocjami. Pamiętaj to tylko rzecz materialna która ma za zadanie dostarczyć czy pozytywnych doznać a nie nerwów i kłopotów. Parę dni na poszukanie najlepszej oferty też cię nie zbawi, nie decyduj się na zakup byle czego bo już nie możesz się doczekać. Cierpliwość jest cnotą i warto o tym pamiętać.

NAJNOWSZE WPISY:

Grand Theft Auto VI