Słuchawki do PS5 – jakie wybrać i jak je podłączyć?

Wybór słuchawek do PS5 nie powinien być kwestią przypadku. Należy wziąć pod lupę wiele czynników, zanim sięgniesz po konkretny model. Przyjrzeliśmy się z bliska dostępnym na rynku z każdej półki cenowej. Podpowiemy Ci, na jakie aspekty powinieneś zwrócić uwagę zanim podejmiesz decyzję zakupową. Przeprowadzimy Cię też krok po kroku przez proces podłączenia sprzętu do konsoli. Gotowy? No to zaczynamy!

Porównanie najlepszych słuchawek bezprzewodowych i przewodowych do PS5

Słuchawki do PS5 – ich wybór może być dla wielu graczy nie lada wyzwaniem. Postanowiliśmy przyjrzeć się więc bliżej zarówno modelom przewodowym, jak i bezprzewodowym, które wniosą jakość na rozgrywek na wyższy poziom.

Weźmy na tapet nadal bardzo popularne modele przewodowe. Przedstawiamy te z różnych półek cenowych.

Zacznijmy od najniższej. Jej przyzwoitym przedstawicielem są słuchawki JBL Quantum 100. Producent proponuje złącze minijack 3,5 mm i zamkniętą budowę. Pasmo przenoszenia słuchawek oscyluje w przedziale 20 – 20000 Hz, natomiast pasmo przenoszenia mikrofonu od 100 do 10000 Hz. Impedancja wynosi 32 Om. Czułość utrzymuje się na poziomie 96 dB. Masz również do dyspozycji odłączany mikrofon, ale już nie można tego powiedzieć o kablu (długość wynosi 1,2 m). Podsumowując: model od JBL jest przyzwoity. Ma dość solidną konstrukcję (chociaż z delikatnymi plastikowymi elementami) i zadowalające brzmienie jak na tą cenę. Musisz się jednak przygotować na średnią jakość mikrofonu. 

Przejdźmy do średniej półki. Jej dość ciekawym reprezentantem jest model Kingston HyperX Cloud II. Masz do czynienia ze złączem minijack 3,5 mm/USB-A i budową zamkniętą. Pasmo przenoszenia słuchawek to przedział 15 – 25000 Hz, natomiast pasmo przenoszenia mikrofonu oscyluje w granicach od 50 do 18000 Hz. Impedancja utrzymuje się na poziomie 60 Om, natomiast czułość słuchawek to 98 dB. Do tego odłączany mikrofon i kabel (długość 1 m). Stawiając na ten model możesz liczyć na dość wytrzymały plastik w duecie z aluminium. Powinieneś czuć komfort przy użytkowaniu nauszników, ponieważ producent otoczył ją skóropodobnym materiałem i wygodną pianką. Na minus może być to, że jeśli nosisz okulary, możesz mieć problem z dopasowaniem tych słuchawek.

Przejdźmy do najwyższej półki cenowej. Wśród dostępnych na niej modeli można wymienić m.in. SteelSeries Arctis Pro. Można śmiało powiedzieć, że to Porsche wśród słuchawek dla PS5. Masz do czynienia z minijackiem 3,5 mm/USB i zamkniętą budową. Pasmo przenoszenia słuchawek to przedział 10 – 40000 Hz, a pasmo przenoszenia mikrofonu 100 – 10000 Hz. Impedancja utrzymuje się na poziomie 32 Om. Czułość słuchawek wynosi 102 dB. Tym razem producent proponuje mikrofon w wersji wsuwanej, nieodłączanej. Możesz jednak odłączyć 3 m kabel. Nauszniki to zdecydowany hit – nie dość, że są szalenie wygodne, to jeszcze otulone oddychającą tkaniną – Airweave. Sięgając po ten model otrzymujesz bardzo dobrą jakość wykonania ze świetnej jakości materiałów. Do tego bez problemu dopasujesz je do kształtu głowy. Nie ma mowy o uczuciu dyskomfortu. Nie bez znaczenia pozostaje także rewelacyjna jakość dźwięku i zadowalająca nagrywanego głosu. Łyżką dziegciu może się jednak okazać brak możliwości odłączenia mikrofonu. 

Czas na przedstawienie modeli słuchawek bezprzewodowych z różnych półek cenowych

Przegląd znów rozpoczynamy od przedstawiciela najniższej półki cenowej – prosto od producenta. Bierzemy pod lupę Sony Pulse 3D. Zamknięta budowa. A co z możliwością transmisji? Masz do czynienia z radiową (odbiornik USB) i przewodową (minijack 3,5 mm). Brakuje jednak danych o paśmie przenoszenia słuchawek, paśmie przenoszenia mikrofonu, jak również impedancji oraz czułości modelu. Producent oddaje w Twoje ręce wbudowany przy słuchawce mikrofon, jednak nie możesz go odłączyć. Port ładowania to USB-C, a czas pracy przy jednym ładowaniu wynosi do 12 godzin. Możesz liczyć na zasięg do 10 m. Słuchawki są wygodne w użytkowaniu pomimo elementów wykonanych z plastiku i gumy. Do dyspozycji producent oddał przydatne funkcje – umieścił na lewej słuchawce wszystkie przyciski i porty. Na minus można wymienić dość słabą jakość mikrofonu. Nie możesz też wyciszyć słuchawek za pomocą kontrolera. 

Przechodzimy do średniej półki. Jej reprezentantem jest Razer Blackshark V2 Pro. Tutaj też masz do czynienia z zamkniętą budową, a możliwość transmisji to: radiowa (odbiornik USB) i przewodowa (minijack 3,5 mm lub USB). Tym razem już będziesz wiedział, jaki jest przedział pasma przenoszenia słuchawek – mowa o 12 – 28000 Hz, natomiast pasmo przenoszenia mikrofonu to 100 – 10000 Hz. Impedancja na poziomie 32 Om, natomiast czułość słuchawek to 100 dB. Możesz liczyć na odłączany mikrofon i czas pracy modelu na jednym ładowaniu do 24 godzin. Port ładowania to micro-USB. Zasięg słuchawek kończy się na 10 metrach. Nauszniki wykonane są z tkaniny. To, co wyróżnia te słuchawki, to naprawdę dobra izolacja dźwięków z otoczenia. Bez problemu powinieneś je dopasować do kształtu głowy bez uczucia dyskomfortu. Możesz na nie postawić, jeśli jesteś fanem minimalizmu, który idzie w parze z funkcjonalnością (w tym bardzo dobrą baterią). 

Na najwyższym miejscu podium uplasowały się słuchawki Logitech G Pro X Lightspeed. Budowa zamknięta i możliwość transmisji – radiowa (odbiornik USB). Jeśli chodzi o pasmo przenoszenia słuchawek, to mamy do czynienia z wartościami od 20 do 20000 Hz. Jeśli chodzi o pasmo przenoszenia mikrofonu to z kolei mowa o przedziale od 100 do 10000 Hz.  Impedancja na poziomie 32 Om, natomiast czułość słuchawek wynosi 92 dB. Do dyspozycji producent oddał odłączany mikrofon. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 25 godzin, a port ładowania to USB-C. Masz do dyspozycji zasięg do 15 m, a materiał nauszników wykonano z weluru i skóry ekologicznej. Inwestycja w ten model, to znakomity dźwięk w duecie z dodatkową parą nauszników. Otrzymujesz także torebkę do przechowywania słuchawek i niezwykle wytrzymałą konstrukcję. Możesz liczyć na długi czas pracy baterii. Są jednak też minusy. Największym jest mikrofon. Jak za tą cenę, nie należy do tych najwyższych lotów.

Jakie funkcje słuchawek są najlepsze dla graczy PS5?

Jakie słuchawki do PS5 – funkcje i parametry. Tego typu pytania często pojawiają się w przestrzeni internetu, więc spieszymy z odpowiedzią na nie.

I tak zwróć uwagę na następujące kwestie:

  • Kompatybilność z konsolą. To jedna z najważniejszych kwestii, jaką powinieneś uwzględnić. Zwróć uwagę zwłaszcza na modele bezprzewodowe – to właśnie wśród nich zdarzają się przysłowiowe buble. 
  • Sposób w jaki słuchawki łączą się z konsolą. Do dyspozycji masz standardowe podłączenie za pomocą kabla, jak i bezprzewodowe w którym wykorzystywana jest technologia Bluetooth. Tak naprawdę chodzi głównie o Twój komfort użytkowania. O ile modele nie te różnią się zazwyczaj jakością dźwięku, o tyle ładowanie bezprzewodowych może być dla niektórych  problematyczne. Z kolei przewodowe mogą ograniczać swobodę ruchu. Sprawa więc pozostaje otwarta.
  • Pasmo przenoszenia. W praktyce mowa o zakresu dźwięków, które rejestrują Twoje uszy. Parametr ten masz podany w hercach. Zwracaj uwagę na modele oscylujące w przedziale od 16 Hz do 20 kHz. 
  • Dodatkowe funkcje. W dobrych słuchawkach do PS5 nie powinno ich zabraknąć. Wśród tych najważniejszych można wymienić m.in. wzmocnione kable połączeniowe, dzięki którym akcesorium będzie jeszcze lepiej spełniać swoją rolę. Atutem z pewnością jest także funkcja redukcji szumów w mikrofonie, jak również możliwość jego wyciszenia. Dla wielu graczy bardzo wygodne są również przyciski sterujące, a także oświetlenie LED. Nie bez znaczenia pozostaje także obsługa dźwięku 3D, który dostępny jest na konsoli najnowszej generacji od Sony.

Instrukcja krok po kroku – podłączanie słuchawek do PS5

Jak podłączyć słuchawki do PS5? W przypadku modeli przewodowych sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć je do gniazda audio w PS5 i gotowe. Pamiętaj jednak o tym, aby upewnić się, że Twój headset wyposażony jest w kompatybilne złącze – większość posiada klasycznego minijacka 3,5 mm lub USB-C.

Czy do PS5 można podłączyć słuchawki bezprzewodowe? Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Weź pod uwagę to, że najnowsza konsola od Sony nie umożliwia podłączenia standardowych słuchawek Bluetooth. Musisz zainwestować w model, który jest z nią kompatybilny. Szkopuł tkwi również w tym, że sprzęt nie wykorzystuje tej technologii do transmisji dźwięku. Powód? Bezprzewodowy kontroler łączy się z PS5 właśnie za pośrednictwem pasma Bluetooth, więc potencjalnie zastosowanie go do połączenia słuchawek z konsolą mogłoby skutkować opóźnieniami dźwięku.

Jak podłączyć słuchawki bluetooth do PS5? Musisz podłączyć do niej adapter USB. Przed pierwszą próbą sparowania słuchawek z urządzeniem upewnij się, że są naładowane – postępuj zgodnie z instrukcją ich producenta. Potem włóż adapter do jednego z portów USB w konsoli, a następnie włącz słuchawki. Poczekaj, aż dioda zacznie świecić ciągłym światłem – wtedy możesz już cieszyć się ich potencjałem.

Sony wypuściło na rynek kilka modeli słuchawek, które posiadają oryginalny adapter USB. Wiele modeli od innych producentów również posiada je w zestawie. To jednak nie oznacza, że jesteś zdany tylko i wyłącznie na nie. Możesz zaopatrzyć się w uniwersalny adapter Bluetooth, który kupisz już za ok. kilkudziesięciu złotych. Wiele modeli zostało wyposażonych w dodatkowe porty, w tym m.in. minijack. Takie rozwiązanie nie jest jednak bez wad. Adapter nie jest przystosowany do tego, aby przechwycić dźwięk z wbudowanego mikrofonu w słuchawkach. Wyjściem z tej sytuacji jest zastosowanie osobnego mikrofonu łączącego się z PS5 poprzez złącze minijack.

Przegląd najpopularniejszych modeli słuchawek kompatybilnych z PS5

Jakie słuchawki bezprzewodowe do PS5 warto kupić? Na rynku znajdziesz wiele modeli wartych uwagi, w różnych przedziałach cenowych.

Wielu graczy stawia na akcesoria wyprodukowane przez japońskiego giganta – specjalnie z myślą o PlayStation. W praktyce mowa o wspomnianych już wcześniej słuchawkach bezprzewodowych Sony Pulse 3D, jak również Sony PULSE Elite. Dla fanów słuchawek dousznych Sony przygotowało model PULSE Explore. Możesz również skorzystać z potencjału, jakie dają słuchawki gamingowe Sony H7 INZONE. Co prawda nie wyszły spod szyldu PlayStation, jednak wielu graczy często po nie sięga.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na słuchawki od innych producentów. Przetestuj modele, które znalazły się w naszym porównaniu na początku artykułu.

NAJNOWSZE WPISY:

słuchawki do xbox one jakie
xbox game pass jak działa
jaki dysk do Xbox Series S