Xbox Game Pass – czym jest i jak działa?

Game Pass Xbox co to – jeśli interesuje Cię odpowiedź na to pytanie, to jesteś w dobrym miejscu. Przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksowy przewodnik po tej platformie. Dowiesz się z niego między innymi, o co chodzi z korzystaniem z subskrypcji, którą proponuje Microsoft. Dla kogo jest dedykowana i na jakie koszty musisz się przygotować. Gotowy? No to zaczynamy!

Czym jest Xbox Game Pass i jak zmienia sposób grania?

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś odpowiedziami na pytania: Game Pass co to, bądź jak działa Xbox Game Pass, to już spieszymy z odpowiedzią! Cofnijmy się na moment do roku 2002. To właśnie wtedy potentat uruchomił usługę Xbox Live Gold. Gracze otrzymali od niego możliwość nie tylko prowadzenia wirtualnych rozgrywek, ale co więcej – możliwość ściągania darmowych gier na konsolę. I teraz płynnie możemy przejść do omówienia tematu Xbox Game Pass. 

Microsoft proponuje Ci skorzystanie z subskrypcji, która zapewnia akces do biblioteki, w której udostępnia ponad 100 najnowszych tytułów. Co więcej – możesz z niej korzystać zarówno jako posiadacz Xboxa, jak i konsoli PlayStation. Nie musisz więc kupować już najnowszych gier każdej z osobna. Warto, abyś wiedział, że wejście do świata Xbox Game Pass to korzystania z platformy streamingowej możliwe jest także z poziomu komputera z systemem Windows 10.


Jak sam widzisz, platforma jest ukłonem potentata w kierunku różnych środowisk gamingowych. To sprawia, że nieustannie zyskuje na popularności. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy jest skrojona na miarę Twoich potrzeb, zapraszamy do dalszej części – dowiesz się krok po kroku, jak zostać subskrybentem i ile będziesz musiał za to płacić.

Korzyści z subskrypcji Xbox Game Pass – przewodnik dla graczy

Co daje Xbox Game Pass? Czy warto wykupić subskrypcję? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedni, bo wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Trzeba jednak zaznaczyć, że masz do czynienia z bardzo bogatą, wirtualną biblioteką gier. Otrzymujesz dostęp do ponad 100 tytułów w wersji online i to nie byle jakich. W praktyce mowa o popularnych pozycjach, którym nie można odmówić wysokiej jakości – zarówno w kontekście poziomu rozrywki, jak i aspektów technicznych. Co ważne, wszystkie wyszły spod szyldu Xbox Game Studio, które w środowisku gamingowym cieszy się dobrą renomą. Wykupując subskrypcję otrzymujesz nieograniczony dostęp do biblioteki, a w ulubione gry możesz grać w trybie offline – niezależnie od pory dnia. Tracisz go dopiero w momencie rezygnacji z opłacania abonamentu, ale o tym nieco później.

Xbox Game Pass to również gwarancja tego, że możesz odpalić wybrane produkcje od Microsoftu znacznie wcześniej niż inni gamerzy. Otrzymujesz do nich dostęp już w dniu premiery. To skuteczny sposób na to, aby znaleźć się o krok od Twoich wirtualnych rywali i o wiele szybciej możesz zapoznać się z jej parametrami.

Kolejna kwestia to możliwość przetestowania różnych gier w ramach abonamentu. W przeciwieństwie do zakupu pojedynczego tytułu na fizycznym nośniku lub w wersji online, nie musisz ryzykować, że po kilku godzinach od jego odpalenia nie spełni on Twoich wymagań, a co za tym idzie, wydasz pieniądze na marne. Dzięki Xbox Game Pass możesz testować produkcje z różnych gatunków – od strategicznych, przez zręcznościowe, sportowe, aż po strzelanki. Kto wie, może odkryjesz w sobie pasję do gier, które wcześniej nie zwróciły Twojej uwagi?

Wykupienie subskrypcji od Xbox jest jednoznaczne z członkostwem w EA Play. Co to dla Ciebie oznacza? Dzięki niemu możesz odpalić gry, które wychodzą spod szyldu EA – jednego z najpopularniejszych producentów i wydawców gier. W praktyce mowa o kultowych seriach takich jak np. The Sims, UFC czy FIFA.

Ile kosztuje Xbox Game Pass i jakie są opcje abonamentu?

Ile kosztuje Game Pass? Zaprezentujemy Ci opcje, które Microsoft oferuje na kwiecień 2024.

W praktyce mowa o PC. Decydując się na nią, musisz liczyć z abonamentem rzędu 39,99 zł miesięcznie. W zamian za opłatę otrzymujesz dostęp do setek wysokiej jakości tytułów na komputer. Do tego nowe gry są do Twojej dyspozycji w dniu premiery. Ponadto możesz liczyć na zniżki i oferty. Otrzymujesz też Abonament EA Play. 

Kolejną opcją, jest wybór subskrybcji Core. Tym razem musisz się liczyć z miesięcznymi opłatami rzędu 29 zł. Masz możliwość korzystania z sieciowej wieloosobowej rozgrywki na konsolach. Do tego dochodzi katalog z ponad 25 wysokiej jakości grami, jak również różnego rodzaju zniżki i oferty. 

A może pakiet Ultimate? W tej opcji płacisz 62,99 zł miesięcznie. Tym razem do Twojej dyspozycji oddano setki wysokiej jakości gier zarówno na konsolach, jak i w chmurze oraz na komputerach. Możesz grać w tytuły w dniu ich premiery. Potentat kusi również zniżkami i korzyściami dla subskrybentów. Do Twojej dyspozycji oddano również wieloosobową rozgrywkę sieciową na konsolach, jak również Abonament EA Play.

Jak działa Xbox Game Pass – przewodnik krok po kroku

Nurtuje Cię pytanie pod tytułem: “Xbox Game Pass jak działa”? To usługa od Microsoft, która działa na zasadzie subskrypcji. Jeśli chcesz uzyskać do niej dostęp, a więc do szerokiej biblioteki gier, nie obejdzie się bez założenia konta w serwisie. Do tego potrzebny będzie Ci adres e-mail, który zostanie z nim powiązany. Przygotuj również dane swojej karty bankowej – musisz ją podpiąć, aby została z niej pobierana miesięczna opłata abonamentowa. Na pewno korzystasz z jednego z popularnych serwisów streamingowych takich jak np. Netflix,  Disney+ czy Spotify, więc nie powinieneś mieć problemu z przejściem przez cały proces rejestracji.

Istnieje jeszcze jeden sposób na to, aby cieszyć się z dostępu do Xbox Game Pass. W praktyce mowa o zakupie specjalnego kodu. W ten sposób możesz zafundować sobie pakiet na czas określony, np. na 3 miesiące. Płatność jest jednorazowa, więc nie ma mowy o odnowieniu subskrypcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać dedykowane oprogramowanie na komputer osobisty.

Jeszcze jedna ważna kwestia – z subskrypcji możesz zrezygnować w dowolnym momencie. Jeśli stwierdzisz, że nie korzystasz z Xbox Game Pass tak często, jak byś chciał, jest to dobry sposób na oszczędność. Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia konta i anulujesz abonament. Co ważne, dostęp do wirtualnej biblioteki zostanie Ci odebrany dopiero w momencie, gdy zakończy się pełny okres rozliczeniowy.

Wracając do samej usługi Xbox Game Pass. Jak działa? Jakie daje Ci możliwości? Wielu graczy twierdzi, że to istne Eldorado dla fanów rozgrywek na wysokim poziomie. Możesz zarówno pobierać ulubione produkcje na konsolę lub komputer, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby grać w nie w trybie online. Co ważne, zapisując gry w pamięci urządzenia zyskujesz do nich nieograniczony dostęp, więc nawet jeśli z bliżej nieokreślonych powodów utracisz połączenie z Internetem, wciąż możesz uruchomić ulubiony tytuł i delektować się jego funkcjonalnościami. Nic jednak z tego, jeśli nie założysz konta w usłudze “zgodnie ze sztuką”. Jak to zrobić? Już spieszymy z odpowiedzią.

Wielu użytkowników stawia na zakup subskrypcji bezpośrednio przez stronę Microsoftu. Wejdź na ich oficjalną witrynę, a następnie przejdź do zakładki “Game Pass”, którą znajdziesz w menu głównym, tuż obok logo. Potem kliknij przycisk “Dołącz” i postępuj według wskazówek umieszczonych na stronie. Na kolejnych etapach zakładania konta wybierzesz interesujący Cię plan subskrypcji czy też skonfigurujesz płatność. Cały proces trwa zaledwie kilka minut, a dostęp do szerokiej biblioteki gier od Xbox Game Studio otrzymasz już po chwili. W zależności od wybranego abonamentu, odpalisz je na konsoli, komputerze lub na obu urządzeniach – jeśli postawiłeś na subskrypcję Ultimate.

Innym sposobem na wejście do abonamentowego wejścia do świata rozgrywek jest zakup kodu. Możesz go otrzymać zarówno na specjalnych internetowych aukcjach, bądź też od innych użytkowników. Pamiętaj jednak o tym, aby je odpowiednio zweryfikować. Musisz mieć pewność, że źródło pochodzenia kodu jest w pełni legalne i zarazem pewne. Ok, masz już dostęp do kodu. Co dalej? Wystarczy, że zalogujesz się na konsoli i naciśniesz przycisk Xbox, a następnie wybierzesz z głównego Menu Start. Przechodzisz do sklepu, wpisujesz kod we właściwe pole (zanim go zatwierdzisz, upewnij się, że wszystkie znaki wpisałeś poprawnie). 

A może zakupy w sklepie Microsoftu? Znakomite rozwiązanie, gdy planujesz rozgrywki na komputerze lub laptopie. Odszukaj aplikację i złóż zamówienie na Xbox Game Pass. To krótki proces. Nie zapominaj jednak o tym, że usługa ta jest dostępna dla Ciebie tylko i wyłącznie wówczas, kiedy jesteś posiadaczem systemu Windows 10 – w wersji 1903, bądź nowszej. W przeciwnym razie, będziesz niestety musiał obejść się smakiem. 

NAJNOWSZE WPISY:

Game-Box Serwis
Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass